Karşıyakalı çocukları yaz aylarında kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturmayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, 21 branşta yaz okulları açıyor

Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılacak basketbol, voleybol, futbol, kaleci okulu, yüzme, judo, satranç, okçuluk, jimnastik, tenis ve masa tenisi branşları için kayıtlar, 1 Haziran’da Karşıyaka Arena’da kabul edilmeye başlandı. 18 Haziran’da, 1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksi’ndeki açılış töreniyle başlayacak kurslar yaklaşık iki ay sürecek. Önceki yıllarda portatif havuzlarda yapılan yüzme dersleri de geçen ay hizmete giren kompleksteki yarı olimpik yüzme havuzunda gerçekleşecek.

DRAMA, RESİM, HEYKEL
Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 7-13 yaş grubuna yönelik olarak düzenlenen drama, resim, ebru, heykel ve İngilizce kursları için de 8-19 Haziran tarihleri arasında kayıt yaptırılabilecek. İsmail Cem Kültür Merkezi, Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Ahmet Piriştina Kültür Merkezi ve KARGEM’de açılacak bu kurslar, ücretsiz olacak. 29 Haziran’da başlayacak dersler, 28 Ağustos’ta sona erecek.

TİYATRO VE ENSTRÜMAN
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 10-14 ve 15-30 yaş gruplarına yönelik olarak düzenleyeceği tiyatro kursu için kayıtlar, 1 ile 26 Haziran tarihleri arasında kabul edilecek. Karşıyaka Belediye Konservatuarı’nın keman, piyano, bağlama ve gitar kurslarına katılmak için de 25 – 30 Haziran tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here