Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası finallerini Bornova’da, Atatürk Spor Kompleksinde oynatıyor. 8 takımın katıldığı finallerde son gün yani final müsabakası bugün saat 15.30’da Yakın Doğu Üniversitesi ile Abdullah Gül Üniversitesi arasında oynanacak ve kupa sahibini bulacak. Finallere kalan 8 takımdan üçünün Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş olduğunu ve üçünün de finale kalamadığının altını çizmek gerek. Özellikle Fenerbahçe son saniye basketi ile final şansını yitirdi. Hem Yakın Doğu hem de Abdullah Gül Üniversitesi basketbol oyunu adına seyir zevki yüksek bir performans ortaya koydular çeyrek ve yarı final maçlarında… Finalin de çok güzel olacağına eminim. Tüm spor basketbol severlerin kaçırmaması gereken bir maç…

Ayrıca basketbolda değinmek istediğim birkaç konu var! Öncellikle sporcu diğer branş oyuncularına göre daha kibar! Hakem düdüğü çaldı mı, başını eğip görev alanına dönüyor; itiraz yok! Ne hakeme, ne rakibe, ne tribüne, ne de kendi teknik heyetine! Futboldaki aksi durumlar aklıma geliyor da! Hiç alakası yok değil mi bu yazdıklarımla? Sonra eğitim ve kültür seviyelerinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum! Dikkat edin, konuşurken bile bir Amerikalının Türkçe aksanı ile konuşuyorlar! İngilizce perfect yani! Bir de şişkin değiller be! Hani futboldan alışık olduğumuz artist topçu vardır ya! Bunlarda yok öylesi! Zaten boyunları hep yerde! Bu kadar sebep de yeter zaten izlemek için! İyi seyirler!

***

Malum, önümüz referandum! Ne zaman bir seçim olsa ya da hükümetin propaganda yapması gerekse, hemen İzmir’de stat sözleri veriliyor. Dikkat edin, son yerel ve genel seçimlerden önce de aynı şeyler olmuştu. İzmir’e yeni statlar geliyor! Stat ihalesine çıkıldı! Ve, ve, ve… Bir demeç veya slogan daha yazabiliriz! Yine statlar için çığırtkanlar devreye girdiler! Yok, öyle yapılacak, yok böyle yapılacak! İstemeyenin gözü çıksın! Yapacaksanız yapın artık! Hala Alsancak’ı bekliyoruz! Tık yok! Kaldı ki diğerleri! Ancak seçim vaatleri diye boyasınlar gözleri! Hayaller Göztepe, Karşıyaka, Alsancak! Gerçekler Bornova!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here