Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na ‘proje’ cevabı; “Bizim projemizi onlar hayal bile demezler”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisine yönelik ‘Proje diye getirdiği şeyi biz 15 senede yapıp tarihe imza diye attığımız şey’ sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş? Engel olan mı vardı? Bizim projemizi onlar hayal bile demezler” dedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ASEMKOM) üyeleriyle kahvaltı yaptı. Kılıçdaroğlu, toptancı halini ziyaret ederek esnafla sohbet etti sorunlarını dinledi. Ziyarete CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Ankara Milletvekilleri de katıldı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun Amasya mitinginde kendisine yönelik, “Bunların her şeyi çalıntı, hırsızlık, intihal, yalancılık. Benim stratejik derinlik kitabımın arkasına bakmış, tabi yürüyen merdivene ters binen kitabı da tersinden okur. Proje diye getirdiği şeyi biz 15 senede yapıp tarihe imza diye attığımız şey’ sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Kimden araklamışız ? Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş ? Engel olan mı vardı ? Bizim projemizi onlar hayal bile demezler. Ben özel bir tartışmanın içerisine girmek istemiyorum. Onlar Türkiye’yi yalnızlaştırdılar, biz ise Türkiye’yi dünyanın merkezi haline getireceğiz. Aramızda dünya kadar fark var” diye konuştu.

YÜZDE 80’İNİ SİLECEĞİM DEDİM
Türkiye’nin yarı açık cezaevine çevrildiğini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Dedim ki kredi kartlarında ve Türkiye’de kredisindeki faizlerin en az yüzde 80’inini sileceğim. Koro halinde bağırıyorlar, ‘Nasıl sileceksin, parayı nereden bulacaksın’ diye. Devleti nasıl yönettiklerini biliyorum. Devletin ne olduğunu biliyorum. İyi ki 27,5 yılımızı devlete vermişiz. İyi ki 27,5 yıl devlet nasıl yönetilir, bunu öğrenmişiz. Burada devlete hiçbir yük yok arkadaşlar” değerlendirmesinde bulundu.

BORÇTAN KURTARACAĞIM
Kılıçdaroğlu, vatandaşı borç batağından kurtaracaklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Bunu yapacağım. 500 bine yakın vatandaşımızı hapisten kurtaracağım. Ben bunu yapmadığım takdirde emin olun o zaman ben niye iktidar istiyorum ki vatandaşın derdine çözüm bulamadıysam. Ben niye iktidar istiyorum ki ben sizden sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Öyle 13 yıl değil, 4 yıl. 4 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğim. 4 yılda hiçbir aile ‘biz yoksuluz’ demeyecek. 4 yılda hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 4 yılda değil, bir yıl içinde üniversitelerde yurt sorununu çözeceğim. 13 yılda çözemediler bir yılda çözeceğim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here