İzmir’de bu haftasonu şenlikler havaya taşınıyor. Havacılık Bilim ve Kültür Şenliği kapsamında yarışmalar, gösteriler ve konser yer alacak

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, Hava Astsubay MYO Komutanlığı’nın 23-24 Mayıs tarihlerinde düzenlediği Havacılık Bilim ve Kültür Şenliği’ne tüm İzmirlileri davet etti. Bu yıl İZSİAD’ında destek verdiği şenliğin gerçek bir şölen havasında geçeceğini belirten Başkan Küçükkurt, “İki gün sürecek bilim ve kültür şenliğinde havacılıktaki son gelişmeleri görmek ve öğrenmenin yanında, yarışmalar, nefes kesen gösteriler ve konserlerle eğlenmek dolu dolu bir hafta sonu geçirmek isteyen 7’den 70’e herkesi bekliyoruz” dedi.

KIRAÇ SAHNE ALIYOR
Gaziemir’deki Hava Teknik Okulları Komutanlığı yerleşkesinde düzenlenecek şenlikte gün boyu renkli yarışmalar ve performans oyunlarının yanında yarın akşam Kolpa Grubu, pazar akşamı ise ünlü sanatçı Kıraç sahne alacak. Şenlik süresince, TSK Mehteran Bölüğü Gösterisi, Gaziemir Belediyesi Halk Oyunları Gösterisi, Hava Eğitim Komutanlığı Bandosu Konseri, Hava Eğitim Komutanlığı Orkestrası Konseri, Microlight- R/C Model Uçak Gösterisi, Paraşütle Atlayış ve Yarasa Adam Gösterisi, Ali İsmet Öztürk Uçuş Akrobasi Gösterisi, MAK Uçuş Gösterisi ve Hava Kuvvetleri’nin gözbebeği SOLOTÜRK’ün nefes kesecek performansı yer alıyor.

Muhteşem Solo
Öte yandan; akrobatik hareketleriyle gökyüzünde adeta dans eden Solotürk pilotları; Yüzbaşı Yusuf Kurt ve Yüzbaşı Erhan Günar İzmir Optimum Outlet’in konuğu oluyor. Türk Hava Kuvvetleri’nin tek kişilik gösteri uçağı Solotürk’ün cesur pilotları yarın saat 16.00’da Optimum’da düzenlenecek söyleşide ziyaretçilere uçuş tutkusunu anlatacak. Solotürk pilotları, Optimum’da gerçekleşecek imza günü ve söyleşi etkinliğinin ardından ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çektirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here