Altay’ın prensip anlaşmasına verdiği teknik direktör Turgut Uçar, 2012-13 sezonunda parlattığı ancak geçen yıl Niğde Belediye’ye kiralanan Halil Yılmaz’a gelecek yıl çok güveniyor

Levent ARIÖZ / Tarihinin en kötü ekonomik tablosuyla karşı karşıya olan Altay gelecek yıl 3. Lig maratonunda elindeki tüm futbolculardan maksimum verim almaya çalışacak. Teknik direktörlük koltuğu için prensip anlaşmasına varılan Turgut Uçar da geçen sezonki kadrodan kalan 7 futbolcuyla birlikte, kiradan dönecek Halil Yılmaz’a çok güveniyor. 2012-13 sezonunda siyah beyazlıları çalıştırdığı dönemde parlattığı Halil’den gelecek yıl kesinlikle faydalanacağının altını çizen Uçar, “O dönem Halil’le birlikte, Abdülkadir, İsmet Kavuştu, İsmet Gökseloğlu, Sercan ve Cihan’ı vitrine çıkarmıştık. Geçen 2 yıllık süreçte bir çok genç futbolcu takımdan ayrıldı. Halil’den de bir türlü faydalanılamadı. Gelecek sezon takımda mutlaka kalmasını istiyorum” diye konuştu. Turgut Uçarlı 2012-13 sezonunda ilk kez A takıma yükselen 22 yaşındaki kanat oyuncusu o yıl 26 kez siyah beyazlı formayı terletti. Halil 2013-14 sezonunda 22, geçen yılın ilk yarısında da 8 kez Altay formasını sırtına geçirdi. Genç oyuncu 2. yarı 3. Lig ekibi Niğde Belediye’de 13 kez sahaya çıktı.

Üye temizliği başlıyor

ALTAY’da geçmiş dönemlerde başkan adaylarının oy potansiyeli yaratmak için kulübe üye yaptığı kişilerin ihraç edilmesinde son aşamaya gelindiği açıklandı. Balotaj Kurulu’ndan Avukat Namık Kemal Marmara, yaklaşık 1200 genel kurul üyesini tek tek incelediklerini belirterek, “150-200 kadar üyenin başka kulüplerin taraftarı olduğunu tespit ettik. Bu kişiler üyeliğe topluca alınmış ve aidatları eski başkanların alacaklarına karşılık ödenmiş. Altay’la hiçbir bağları, aidiyet duyguları yok. Sadakat yükümlülüğü ihlali söz konusu. Bu kişiler üyelikten çıkarılacak” dedi.

Namık Kemal Marmara, “Geçen yıl üyeliklerine son verilen ancak Altaylı olan 200 kişinin aidat borçlarını ödemeleri halinde yeniden üye yapılmasını da önereceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here