Göztepe her sezon sonunda ayrılmak istediğini söyleyen genç oyuncusu Halil Akbunar’a açık kapı bıraktı. Teknik Direktör Metin Diyadin genç oyuncuya teklif gelirse gidebileceğini, kalırsa da kadroda düşündüğünü söyledi

Yeni sezon mücadele edeceği PTT 1.Lig’de gğüçlü bir kadro kurmak için arayışlarını sürdüren Göztepe, mevcut oyuncularıyla da ilgileniyor. Teknik direktör Metin Diyadin, ciddi bir teklif gelmesi halinde satılması kararlaştırılan Halil Akbunar’a açık kapı bıraktı. Yönetimin, önünü açmak amacıyla Süper Lig ya da yurt dışından bir kulübe gidebileceğini açıkladığı genç futbolcuya henüz ciddi bir teklif gelmezken Diyadin ise Halil’i yeni sezonda kadroda düşünebileceğini söyledi. Başarılı teknik adam, “Halil üst liglere transfer olmazsa futbol hayatına Göztepe’de devam edebilir. Eğer PTT 1’inci Lig’de kalacaksa, burada oynar” açıklamasını yaptı. Geçtiğimiz sezonlarda da Göztepe formasıyla saman alevi gibi yarlayan bir performans sergileyen Halil, önceki transfer döneminde de kendisini isteyenler olduğunu söyleyip gitmek istemişti.
Yurt dışından dönen Metin Diyadin, transfer listesini yarın yönetime vereceğini söyledi. Avrupa’da 20’ye yakın oyuncu belirlediğini vurgulayan Metin Diyadin, “Transfere hız veriyoruz. Kulüp CEO’su Barış Güçlü belirlediğim isimlerle anlaşmak için çalışmalara başlayacak” dedi. Avrupa’da takip ettiği pek çok futbolcunun ülkelerinin milli takımlarında görev aldığını ifade eden Diyadin, “Elbette bir oyuncuya milyonlar veremeyiz. Transferde acele etmeden, en doğru kararları vereceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here