Aradığı yabancı oyuncuyu bir türlü bulamayan sarı kırmızılı takımda Teknik Direktör Metin Diyadin şimdi de Tunus’ta futbolcu izlemek için bu ülkenin yolunu tuttu

GÖZTEPE teknik direktörü Metin Diyadin, transfer listesinde yer alan yabancı futbolcuları yerinde izlemek için kıta kıta geziyor. Avrupa’da Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa turuna çıkan, Asya’da Azerbaycan ve Kazakistan’da oyuncu takip eden tecrübeli teknik adam şimdi de Tunus’ta incelemelerde bulunmak için Afrika’ya gitti. Tunus 1’inci Lig’inde ES Tunis-EGS Gafsa maçını izleyen Diyadin, 2 Haziran’da oynanacak Zarsis-Clup African karşılaşmasını da takip edeceğini söyledi.

Tunus 1’inci Ligi’nde forma giyen son derece kaliteli oyuncular bulunduğunu dile getiren Metin Diyadin, “Burada savunma ve orta alanda görev yapan Fransız ve Cezayirli futbolcuların yanı sıra bazı forvet oyuncularını takibe alacağız. Daha önce bu ligden bazı isimleri izletmiştik. Son kez bir değerlendirme yapmak istiyorum. Tunus’ta da rakamlar yüksek. Ancak Avrupa ile kıyasladığımız zaman, buradan transfer yapma olasılığımız Avrupa’ya göre daha fazla” cümlelerini kullandı. Geçtiğimiz haftalarda da Diyadin’in yardımcılarından Zafer Uysal, Tunus’a gidip bazı maçları takip etmişti. Uysal’ın verdiği rapor doğrultusunda oyuncular izlenecek.

Leroy George günmede gelmişti

Yabancı transferi için Avrupa ve Türkiye’den bir çok isimle temas halinde olan Göztepe, Azerbaycan’a da yönelmişti. Azerbaycan Premier Lig’de Karabağ forması giyen Surinam asıllı Hollandalı kanat oyuncusu Leroy George’nin teknik direktör Metin Diyadin’in takibinde olduğu öğrenilmişti. Hem sağ, hem de sol kanatta görev yapan ve her iki ayağını da kullanabilen 28 yaşındaki futbolcuyla yönetim ilk temaslarını gerçekleştirmiş ancak bir sonuç gerekçekleşmemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here