Rusya pazarına inen Göztepe bir dönem Denizlispor ve Erciyes’te oynayan Krasnodarlı golcü Gohou için görüşmelere başladı

PTT 1’inci Ligi’nin yeni takımlarından Göztepe, yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için yurt içinde ve dışında temaslarını sürdürürken Başkan Mehmet Sepil’de transfere el attı. Genel Energy İcra Kurulu Başkanı olan Sepil’in petrol sektöründeki işleri nedeniyle iyi ilişkiler içinde bulunduğu Rusya, Azerbaycan, Kazakistan ve Özbekistan gibi ülkelerde, teknik heyetin de listesinde yer alan bazı oyuncular için devreye girdi. Başkan Sepil’in Rusya’nın FK Krosnadar takımında forma giyen, bir dönem Denizlispor ve Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor formalarını da giyen golcü Gerard Gohou için görüşmeler yaptığı belirtildi.

Bu sezon kiralık olarak Kazakistan’ın Kairat Almaty takımında oynayan 27 yaşındaki Fildişi Sahilli futbolcuyu Krosnadar’dan isteyen Başkan Sepil’in pazarlığı sürdürdüğü öğrenildi. Kulüp CEO’su Barış Güçlü, Göztepe’nin kurumsal yapısı yüzünden transferde zorlanmayacaklarını ifade ederken şunları söyledi: “Bir çok kulübün yönetimi ve teknik ekibi bile henüz belli değil. Ayrıca futbol piyasasında Göztepe’nin ödemelerini zamanında ve aksatmadan yaptığı biliniyor. Taraftar potonsiyelini de göz önünde bulunduran futbolcular, Göztepe’ye transfer olurken akıllarında soru işareti barındırmıyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here