Karşıyaka Basketbol şube eski başkanı Turgay Büyükkarcı’nın, Mutlu Altuğ yönetimine yaptığı sert açıklamalara cevap gecikmedi. Yönetim, Büyükkarcı’nın kulübü büyük maddi zarara uğrattığını ve disipline sevk edileceğini duyurdu.

Levent ARIÖZ

Sekiz yıl sonra Play Off’a kalamamanın şokunu üzerinden atamayan Pınar Karşıyaka’da iç çekişmeler karşılıklı atışmalarla sürüyor. Basketbol şube eski başkanı Turgay Büyükkarcı’nın Başkan Mutlu Altuğ yönetimiyle ilgili sert açıklamalarına cevap gecikmedi. Büyükkarcı’nın “Ehil olmayan kişilerin kulüp üzerinden nemalanmasına son verilmeli. Mutlu Altuğ’un gerek bütçe gerekse de işleyişe kesinlikle karışmayacağına dair namusu ve şerefi üzerine yemin etmesine rağmen görevden alındım” ifadelerine yönetim internet sitesi kanalıyla cevap verdi. Açıklamada, “Turgay Büyükkarcı’nın tasarruflarına karışılmamalı şartına Başkan Mutlu Altuğ namusuna sadık olduğu kadar uymuş ve karışmamıştır. Talihsiz açıklamasında Turgay Büyükkarcı kendisine yapılan denetlemeyi anladığımız kadarı ile hazmedememiş ve demagoji yolunu seçmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Maddi zararlara uğrattı

Büyükkarcı’nın, “Dünya kulübü adayının yanına, maç öncesi duayen sıfatıyla, sarhoş bir şekilde giren bir kişinin takıma yön vermesi bekleniyor” ifadesiyle Ateş Özerk’i kastettiğinin altını çizen yönetim, “Bu şubenin en eski başkanlıklarını, kuruculuklarını yapmış, ömrünü KSK sevdasıyla geçirmiş Sayın Ateş Özerk’e sarhoş sıfatını takmıştır. Kendisini telefonla arayarak ağza alınmayacak hakaretler etmiştir. Sezon başında kendisine kurulan takım ve teknik kadro ile ilgili tavsiye ve uyarılar yapılmış, yönetimimizin de yapılan transferler hakkında bilgilendirilmediği, fikrinin alınmadığı söylenmiştir. Sezonun ortasında giden Kevin Dillard’ın açtığı zarar 100 bin dolardır. Bir maç oynayan Josh Boone’a ödenen 70 bin dolar sokağa atılmıştır. Dillard’ın gönderilmesinden sonra KSK tarihinde ilk kez bir oyuncuya (Mike Green) 90 bin dolar bonservis bedeli ödenerek alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Disipline sevk edilecek

Basketbol şubesinin Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında VIP-kombine satışlarından gelen yaklaşık 500 bin TL paranın kayıtlarda olmadığı tespit edildiğini ifade eden yönetim kurulu, “Bu tespit üzerine bu ve diğer detay paralar kulüp kayıtlarına işlenmiş ve 16 Ocak itibarıyla Büyükkarcı’nın şahsi alacağının, iddia ettiği gibi 900 bin TL değil, 260 bin TL olduğu ve bunun 90 bin TL’sinin de henüz ödenmemiş çek olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca, Büyükkarcı’nın hesabına Basketbol Şube VIP-kombine-reklam gelirlerinden alacağına mahsuben bir hafta içinde(30 Kasım 2016) toplam 708 bin TL para aktarımı yapılmıştır. Büyükkarcı’yı Kulüp Disiplin Kurulu’na sevk edeceğimizi camiamıza duyururuz” görüşleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here