Sarı kırmızılı takımın CEO’su Barış Güçlü, hedef belirlerken ayaklarının yere basacağını belirterek, “Süper Lig’e çıkmayı biz de istiyoruz. Ama tek hedef şampiyonluk değil. Bu sezon Play Off’a kalmak bizim için başarı olur. Gelirlerimizi artırmalıyız” dedi

PTT 1. Lig’de 2 yıl aradan sonra dönen Göztepe’de taraftarlar yeni sezonu büyük umutlarla beklerken kulüp CEO’su Barış Güçlü, gerçekçi olacaklarını söyledi. Gerek kadro kurarken, gerekse hedef belirlerken ayaklarının yere basacağını dile getiren Güçlü, “Elbette iyi takım kuracağız. Süper Lig’e çıkmayı biz de istiyoruz. Ama tek hedef şampiyonluk değil. Bu sezon Play Off’a kalmak bizim için başarı olur. Geçen sezon 2. Lig’den kurtulmak için bazı oyunculara yüksek rakamlar vererek transfer yaptık. Ancak bu sezon gerçekçi olacağız” dedi. Başkan Mehmet Sepil’in katkısı ve lig gelirleri dışında kulübün hiçbir mali kaynağının olmadığını vurgulayan Barış Güçlü, şöyle devam etti:
“Kendi stadımız yok. Bu sezon maçlarımızı hangi statta oynayacağımız belli değil. Yeni stat inşaatı başlayınca altyapımızın nerede çalışacağı netlik kazanmadı. Forma reklamımız bile yok. Mali, idari ve teknik açıdan yapılanmayı tamamlayıp Süper Lig’e öyle çıkmalıyız. Bizi ileriye taşıyacak, sağlam yapıyı kurmamız şart. Yoksa kalıcı başarı yakalamak zor.”
Yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz’da başlayacaklarını dile getiren belirten Barış Güçlü, transfer çalışmalarına değinirken de şunları söyledi: “Erken şampiyon olunca, camianın transfer beklentileri de erken başladı. Oysa PTT 1. Lig bile henüz sona ermedi. Transfer listemiz var ve bu doğrultuda görüşmelerimiz sürüyor. Genel seçim öncesi futbol piyasasına belirsizlik hakim. Seçimin geçmesini, aşırı yüksek olan rakamların inmesini bekliyoruz. Takviyeler için aceleci davranmayacağız. En doğru tercihleri yapacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here