Altay’da yeni yönetim kaynak yaratmak için çalışmalarını sürdürürken, alacaklı futbolcuların tahsilat için sıraya girmesi sıkıntı yaratıyor. Transfer yasağının kalkması için ilk etapta 425 bin TL gerekiyor. Sonrasında ise 1 milyon TL’lik borç kapıda bekliyor

ESKİ futbolcularına olan borçları yüzünden transfer yasaklısı durumuna düşen Altay’da fatura kabarıyor. Yunus Altun’un 75 bin, Erol Yükseker’in 45 bin TL’lik kesinleşen alacağı nedeniyle sezon içinde Federasyon tarafından transfer yasağı konulan kulübe Şehmus Özer’in 85, Mehmet Yılmaz’ın ise 220 bin TL’lik kesinleşmiş dosyası ulaştı. Mustafa Cevahir, Zafer Şahin, Muhsin Erözkan, Hüseyin Kuday, Serkan Akın, Korhan Öztürk, Ali Şaşal, Hasan Erbey, Fatih Kaldan gibi isimlerin sırada olduğu bildirildi.
Transferin önünü açmak için Futbol Federasyonu’na şu an için 425 bin TL ödemek zorunda olan İzmir ekibinin önümüzdeki süreçte yaklaşık 1 milyon TL’lik eski futbolcu borcu ile karşı karşıya kalması bekleniyor. Altay’a eski oyuncusu Brezilyalı Tiago’nun alacağı için de TFF kanalıyla FIFA’dan 75 bin dolarlık ödeme emri gelmişti. Siyah beyazlı yönetim yasağın kaldırılamaması ihtimalini göz önüne alarak, geride bıraktığımız sezondan alacaklı oyuncuların serbest kalmasını önlemeye çalışıyor.

CUMHUR VE SERKAN’A ÖDEME YAPILMADI
Altay’da Cihangir Marmara başkanlığındaki yeni yönetim, alacakları için Futbol Federasyonu’na başvuran stoper Ömer Arslan’ın 35 bin TL’sini yatırarak serbest kalmasını önlerken, 62’şer bin TL alacağı bulunan Serkan Silan ve Cumhur Türkyılmaz’a ödeme yapılmadığı öğrenildi. İki oyuncu sözleşmesini feshetme hakkı kazandı. Daha önce Gökhan Çakır da aynı yolla tek taraflı fesih yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here