erdogan-ejderha-benzetmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, karakol ziyareti üzerinden eleştirdiği Kılıçdaroğlu'na "Duydum ki Hatay'a gidiyormuş, postalın eksikse postal gönderelim" ifadeleriyle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’de sona doğru geliyoruz” dedi ve harekatın durdurulmasını isteyen karar üzerinden Avrupa Parlamentosu’nu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Erzurum İl Kongresi öncesinde halka seslendi.Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Erdoğan, “Afrin’de sona doğru geliyoruz” dedi.

Zeytin Dalı kararı üzerinden Avrupa Parlamentosu‘na tepki gösteren Erdoğan, “Afrin’den askerlerinizi çekin bu doğru değil diyorlar. Ey AP siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız. O aklı siz kendinize saklayın. Afrin’de yola devam” diye konuştu.

Erdoğan, eleştirilerini şöyle sürdürdü:”3,5 milyon Suriyeli’ye 7 senedir ev sahipliği yapan biziz. Kapıları açıp gönderseydik kaçacak delik arayacaktınız, delik. Bize yalvardınız, ‘Aman kapıları açmayın’ diye. Biz insanlık yaptık ama siz insanlıktan anlamıyorsunuz ki.

Şu anda da istediğiniz kararı alın, bir kulaktan girer, öbüründen çıkar. Sizin aldığınız kararların zaten kıymeti harbiyesi yok. Asla sivil insanlarla işimiz yok. Afrin‘den kaçmak isteyen sivillere nasıl zulm ettiklerini gördünüz değil mi? İninize gireceğiz, nereye kaçarsanız kaçın kovalayacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here