Ege Bölgesi’nin 36 yıl önce kurulan önemli zincir marketlerinden Pehlivanoğlu‘nun 150 mağazası, Ali, Muharrem ve Hanif Pehlivanoğlu kardeşlere eşit olarak dağıtıldı.

Muharrem Pehlivanoğlu tarafından 36 yıl önce kurulan Ege Bölgesi’nin zincir mağazalarından Pehlivanoğlu üç kardeş arasında bölündü. Ali, Muharrem ve Hanif Pehlivanoğlu kardeşler yeni yapılanmayı düzenledikleri yemekle kamuoyuna duyurdu. Artık üç kardeş de kendi isimlerini taşıyan 50’şer mağazayla yollarına devam edecek. Wyndham İzmir Özdilek’de Ali, Muharrem ve Hanif Pehlivanoğlu kardeşler Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı, İzmirli 450 işadamına yemek verdi. Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, şirketin üç kardeş arasında bölünmesi konusunda bilgi verdi. Bölünmenin kolay bir konu olmadığını ama bundan böyle yeni bir yapılanmaya gitmeyi tercih ettiklerini açıklayarak her kardeşin 50’şer adet mağazaya kendi isimlerini vereceğini söyledi. Pehlivanoğlu, “Flash Natural’in ise ne olacağına önümüzdeki süreçte karar vereceğiz” dedi.

HELALLEŞTİLER

Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Hanif Pehlivanoğlu ise “Yasa gereği kısmi bölünme ile yeni şirketlere ayrıldık. Pehlivanoğlu Marketçilik ana şirket olarak kaldı. Buna ek olarak Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik, Ali Pehlivanoğlu Marketçilik ve Muharrem Pehlivanoğlu Marketçilik ismiyle 3 farklı mağazaya ayrıldı” bilgisini paylaştı. Pehlivanoğlu’nun 36 yılda Ege’nin yoktan var olan şirketlerinden biri haline geldiğini söyleyen Hanif Pehlivanoğlu, “Yeni bir kabuk değiştirme arefesindeyiz. Daha adil bir yöntem için tatlı bir şekilde aramızda güzel bir rekabetle helalleşip, kucaklaşarak bölüştük. Ama bu ayrılık değil daha da büyümek adına atılmış bir adımdır” dedi. Mehmet KURT/ DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here