Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin 31 Temmuz’da düzenleyeceği Alaçatı Millfest, genç ve ünlü tasarımcıları moda severlerle buluşturacak

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı Millfest için hazırlıklar sürüyor. Tasarımcılar ile son tüketicinin buluşması hedeflenen ‘Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı 2015’in açılışı 31 Temmuz Cuma günü saat 19.30’da Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında gerçekleştirilecek. 3 Ağustos’a kadar sürecek olan festivalde Alaçatı birbirinden güzel etkinliklerle renklenecek. Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek festival kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek olan 30 genç ve ünlü moda tasarımcısı stand açacak; moda tasarımcılarının Alaçatı’ya özel tasarladıkları koleksiyonlar yer alacak.

TASARIMLAR KAÇMAZ

Çeşitli yarışmalarda derece almış, markalaşmış ve markalaşma yolunda adımlar atmış tasarımcıların festivalde ürünlerini sergileyeceğini belirten EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, önceki yıllarda festivale katılanların daha sonra İstanbul ve İzmir’de ofis açtıklarını, firmaların tasarımcı istihdamlarını artırdıklarını hatırlattı. Özden, “Tasarımcılar ürünlerini sergilerken, kendilerini de sektöre tanıtma imkanı bulacaklar. Tasarımcılar günlük erkek giyimleri, bayan özel tasarım ayakkabı ve çantaları, plaj giysileri, plaj terlikleri, özel tasarım takılar, pet giysileri gibi ilginç tasarımları sergileyecek. Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için Millfest’e herkesi bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here