Geçtiğimiz aylarda Ege Üniversitesi ile işbirliği yaparak Sağlık Halk Kongresi’ni düzenleyen Bornova Belediyesi, vatandaşların sağlık konusunda bilinçlenmesi için etkinliklere devam ediyor. Bornova Belediyesi ve Ege Üniversitesi son olarak ‘Baş Dönmesi’ konulu panelle bu alandaki işbirliğini sürdürdü. Panele katılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, üniversite bünyesinde yıl sonunda bir ‘baş dönmesi’ polikliniği kuracaklarını açıkladı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, üniversite bünyesinde üretilen bilgileri vatandaşlarla paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila ile bu heyecanı paylaşarak bir plan yaptık. Bu plan doğrultusunda bu yılın ilk aylarında ‘Sağlık Halk Kongresi’ni düzenledik. Özellikle internette dolaşan pek çok yanlış bilginin doğrularını ortaya koyma fonksiyonu da üstlenen bu toplantıların ikincisini ‘Baş dönmesi’ paneli ile yapıyoruz” dedi.

DENEYİM EKİBİ KURULDU
Baş dönmesi şikayetlerinde gerçek neden bulunana kadar uzun bir zamanın boşa geçtiğini belirten Prof. Dr. Yılmaz, “Ege Üniversitesi bünyesinde 4 hocamızdan oluşan bir deneyim ekibi kurduk. Bu sayede olaya daha bütüncül bir şekilde bakma ihtiyacını karşılamayı hedefledik. Bu ekip yılsonuna doğru bir baş dönmesi polikliniğine dönüşecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here