taciz

İzmir’in Dikili ilçesinde özel bir yurtta cinsel istismarda bulunulduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. En az 7 erkek öğrencinin cinsel istismara uğradığı öne sürülürken, bir kişi gözaltına alındı.

İzmir’in Dikili ilçesindeki özel bir yurtta cinsel istismar olayı yaşandığı iddiası üzerine Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.İ.Ö. isimli öğrencinin bir yurt çalışanının cinsel tacizine uğradığı iddiasının üzerine başlatılan soruşturmada, şu ana kadar en az 7 öğrencinin şikayetçi olduğu bildirildi.Dikili Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, yurttaki diğer öğrencilerin ifadelerine başvurmaya başladı.Olayı geçekleştirdiği öne sürülen zanlı Ö.F. gözaltına alındı.

Zanlının sözkonusu yurtta eğitmen olarak görev yaptığı öğrenildi.

İzmir Barosundan açıklama

İzmir’in Dikili ilçesinde, özel bir ortaöğretim erkek öğrenci yurdunda hizmetli olarak çalışan erkek görevlinin yedi öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiaları İzmir Barosu’nu harekete geçirdi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu’nun Dikili’de bulunan özel bir erkek öğrenci yurdunda küçük çocuklara yönelik olarak yaşanan cinsel istismar olayında, mağdurların yanında müdahil olunarak sanığın sorgusuna katıldığını söyleyerek “olay duyulur duyulmaz Dikili Baro Temsilcimiz Av. Deniz Alıcı ile Bergama Baro Temsilcimiz Av. Güntekin Yıldırım mağdurları temsilen sorguya katıldılar. Önümüzdeki günlerde mağdur çocukların Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadelerinin alınması sırasında İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nde konuyla ilgili özel eğitim almış meslektaşlarımız ailelere ve çocuklara hukuki destek sağlamak üzere yanlarında olacaklar. İzmir Barosu olarak yargısal süreci yakından takip ediyoruz ve sonuçlanana kadar da takip edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here