İzmir’in Dikili İlçe belediyesinde taşeron işçi olarak çalışan G.K., Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un kendisini taciz ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Çandarlı Mahallesi’ndeki Dikili Belediyesi Kültürevi’ndeki kafeteryada kasiyer olarak çalışan 24 yaşındaki G.K., geçen 17 Temmuz akşamı işyerinde Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Tosun’un kendisini taciz ettiğini öne sürdü. G.K. kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu iddia ettiği Başkan Tosun hakkında, Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Tosun, 25 Aralık Pazartesi günü avukatlarının açıklama yapacağını belirterek “İfade etmek isterim ki; bu bir siyasi kumpastır, algı operasyonudur. Olayın gerçek yüzünün yapılacak soruşturma sonucu ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi.

BAŞKA BİR ÇALIŞAN DA AYNI TARİHTE TACİZ İDDİASINDA BULUNMUŞTU

Dikili Belediyesi’nde taşeron kadroda güvenlik görevlisi olarak görev yapan Deniz Canpolat da Dikili Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Tosun’un, 17 Temmuz günü belediyenin Çandarlı Ek Hizmet Binası’ndaki odasında kendisine tacizde bulunduğunu öne sürerek şikayetçi olmuş, ancak bir süre sonra şikayetini geri çekmişti.Canpolat, kardeşiyle birlikte 27 Kasım’da işten çıkarılınca, avukatı aracılığıyla Belediye Başkanı Tosun hakkında Dikili Kaymakamlığı’na, İzmir Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na başvurup, yasal süreç başlatmıştı.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un, Çandarlı Hizmet Binası’nda güvenlik görevlisi olan Deniz Canpolat’ı taciz ettiği iddiası üzerine, Dikili Kadın Platformu üyeleri eylem düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Dikili Kadın Platformu üyeleri, Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un Deniz Canpolat’ı taciz ettiği iddiası üzerine protesto eylemi yaptı. Basın açıklamasını, Canpolat’ın kendisi gibi işten çıkartılan kardeşi Murat Canpolat’ın eşi Gözde Canpolat okudu. Açıklamada, “Deniz Canpolat, amiri tarafından sözlü ve fiziksel olarak taciz edildiğini iddiasından 40 gün sonra suç duyurusunda bulunduğunu, toplumsal kaygılar gerekçesiyle şikayetini geri çektiğini ve devamında kendisi ve kardeşinin işten çıkarılması üzerine yeniden yasal süreci başlattığını beyan etmiştir. İşyerinde taciz, aynı zamanda ciddi bir kişilik ihlalidir. Yine Dikili’de çocuklarımızın istismarı gündemdedir. Düşünmeden edemiyoruz, çocuklarımız kimlere emanet, kadınlarımız kimlerle çalışıyor” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here