Çiğli’de sahiller belediye personeli, bürokratlar, çevreciler ve vatandaşların katılımı ile temizlendi. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri çıkarıldı

Dünyada ve ülkemizde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için Çiğli Belediyesi, Çiğli kıyılarında temizlik kampanyası başlattı. Sasalı’da bulunan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan olmak üzere, başkan yardımcıları, belediye personeli, bürokratlar, meclis üyeleri, gönüllü gruplar ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik ekip tarafından pırıl pırıl yapıldı.
Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen tüm ekipler, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp topladı. Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma Birimi dalgıçları denizin altına dalarak çöpleri çıkardılar. Etkinlik kapsamında gruplar arasında yarış yapıldı. En çok çöp toplayan gruba kupa ve hediyeler verildi. Açılan stantta mevsimlik çiçekler, günün anlam ve önemini belirten broşürler dağıtıldı. Katılanlar arasında çekiliş yapılarak bisiklet hediye edildi.
Başkan Arslan, “Çevremizi temiz tutmalıyız. Kirliliğe karşı duyarsız kalmamamız gerekiyor. Doğa hepimizin ve hepimiz ona borçlu bir şekilde yaşıyoruz. Gelecek nesillere güzel ve temiz bir dünya bırakmalıyız” dedi.

Bir kamyon çöp
ÇEVKO tarafından hediye edilen Tişörtleri giyen ve eldiven takan gönüllüler yaklaşık iki saat boyunca kıyıları karış karış temizlediler. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri çıkarıldı. Gönüllüler çöpleri toplarken hem eğlendiler, hem de doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için kendilerini mutlu hissettiler. Çevre gönüllülerince bu çalışmalar sonucunda bir kamyon çöp toplandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here