CHP İzmir’de İl Başkanı Bedri Serter ve kurmayları, seçim sonuçlarının masaya yatırılması ve süreçte yapılacak çalışmaların stratejisinin belirlenmesi adına il danışma kurulu toplanması yönünde karar alacak

CHP İzmir’de İl Yönetimi, bu haftaki toplantısında danışma kurulu yapılması yönünde karar alacak. Genel seçim sonuçlarının masaya yatırılmasını isteyen İl Başkanı Bedri Serter ve kurmayları, süreçte yapılacak çalışmaların stratejisini de örgütle yapılacak danışma kurulu toplantısıyla belirleyecek. CHP İzmir’de en son danışma kurulu toplantısı 7 Haziran 2014’te Havagazı Fabrikası’nda yapılmıştı. İl yönetimi danışma kurulu kararı aldıktan sonra ilçelere takvimi gönderecek. İlçelerde danışma kurulları yapıldıktan sonra il danışma kurulu gerçekleşecek. İl danışma kuruluna il yönetimi, disiplin kurulu, ilçe başkanları, ilçe saymanları, ilçe sekreterleri, büyükşehir belediye meclis üyeleri, milletvekilleri, halen parti üyesi olan eski dönem milletvekilleri, PM üyeleri, belediye başkanları, eski il başkanları,partili STK başkanları, kurultay delegeleri ile gençlik ve kadın kolu il başkanları katılabiliyor.

SONUÇLARI ELE ALACAĞIZ

Danışma kurulu kararı alacaklarını belirten İl Başkanı Bedri Serter, “Kaçınacağımız bir konu değil. Bu hafta yönetim kurulunda karar alacağız. Takvimi belirleyeceğiz. Seçim sonuçlarını masaya yatırmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte parti olarak neler yapabileceğimizi konuşacağız. İyi bir oy aldık İzmir’de. Bu oyu Türkiye geneline yaysak tek başımıza iktidardık. İzmir görevini yaptı. 28 ilçede birinci çıktık. İlçe örgütlerimiz can hıraç çalıştı. Belediye başkanlarımız katkı koydu. Alınan sonuçların daha ileriye götürülmesini stratejik olarak masaya yatırmamız gerek” dedi.

Ocak ayında göreve atanan Serter döneminde henüz bir il danışma kurulu toplantısı yapılmadı.

ANKARA’YA GİDECEK

Öte yandan Serter, CHP Genel BaşkanI Kemal Kılıçdaroğlu’yla Ankara’da bir araya gelmek için genel merkezden randevu talep etti. Seçim sonrası ilçe turuna çıkan Serter, koalisyon konusunda ilçe örgütlerinin düşüncesini Genel Başkan’a iletecek. Serter, seçim sonuçlarıyla ilgili de ayrıntılı bir raporu Kılıçdaroğlu’na iletecek. Serter, “Örgütün CHP’den beklentisi mutlaka üçlü koalisyon. CHP ve MHP iktidarına ve HDP’nin dışardan destek vermesi. Tüm ilçelerden aynı talebi alıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here