İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TAP işbirliğiyle düzenlendiği Atık Pil Toplama Kampanyası’na katılan çevre dostları, 37.6 ton kullanılmış pil toplayarak bu yıl da rekor kırdı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğiyle bu yıl 18.’sini düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanya’sının ödül töreni, Kültürpark’daki İzmir Sanat sahnesinde gerçekleştirildi. Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu tehlikeleri önlemek amacıyla 1998 yılından bu yana sürdürülen kampanyaya çevre dostları bu yıl da büyük ilgi gösterdi. Her yıl yeni rekora imza atan katılımcılar, geçtiğimiz yıl 33.4 ton olan rekoru bu yıl 37.6 tona çıkararak çıtayı bir basamak daha yükseltti. Yetişkinler, gençler, çocuklar, okullar, sivil toplum kuruluşları ve kurumlar, anaokulları, muhtarlıklar, özel ödül ve onur ödülü olmak üzere 9 kategoride düzenlenen kampanyada dereceye girenler, notebook, tablet bilgisayar, masaüstü bilgisayar, akıllı cep telefonu, LCD televizyon, bisiklet, interaktif dokunmatik akıllı tahta, ana okulu takımı ve klima ödüllerinin sahibi oldu. Kampanyada dereceye giren ilçe belediyelerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından yol süpürme aracı, çöp kamyonu ve konteynır hediye edileceği bildirildi.

ŞANSLI BİR KENTİZ
İZELMAN Anaokulu öğrencilerinin dans gösterileriyle renk kattığı törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çevreci ve şanslı kentlerden biriyiz. Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere bu konuda katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl kampanyada ikinci olduk ama gelecek yıl birinci olmak için çaba göstereceğiz” dedi. TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar Boyacılar da, “18 yıldır bu işe gönül verdik. Çevrenin ve doğanın kirlenmemesi için herhangi bir gelir beklemeden atık pilleri topluyoruz” diye konuştu. Her yıl yeni bir rekora imza attıkları kampanyaya gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Atık Transferler ve İkmal Şube Müdürü Levent Can da İzmirli çevre dostlarının gelecek yıl da yeni rekora imza atacaklarına inandıklarını söyledi.

İşte gurur tablosu
Kampanyada ödül almaya hak kazananlar şöyle:
Yetişkinler: 1. Rukiye Urgancı, 2. Hüseyin Sevgi, 3. Aslı Uğurlubaylar
Gençler: 1. Ataberk Köylü, 2. Okan Baysal, 3. Zahide Arslan
Çocuklar: 1. Sezgin Sayar, 2. Sarp Kağan Kabal, 3. Kayra Kara
Okullar: 1. Yıldırım Beyazıt İlkokulu, 2. Batıçim İlkokulu, 3. Öğretmenler ve Şeker Mevhibe Ortaokulu
Kurumlar Ve Sivil Toplum Kuruluşları: 1. Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., 3. Baylan Ölçü Aletleri, 3. Ar Elektronik San.Tic A.Ş.
Anaokulları: 1. Karşıyaka Anaokulu, 2. İzelman Anaokulları, 3. Nezahat Ertan Anaokulu
Muhtarlıklar: 1. Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarlığı, 2. Tersane Mahalle Muhtarlığı,
3. Mimar Sinan Mahalle Muhtarlığı
Plaket Alan İlçe Belediyeleri: 1. Karşıyaka Belediyesi, 2. Bornova Belediyesi, 3. Konak Belediyesi
Özel Ödül: Sokak Çocukları Koruma Çocuklar Geleceğinizdir Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here