tuzaga-dusme-kitapcigi
BYEGM medya takibiyle terör yanlılarının yalanlarını tek tek ortaya çıkardı. Çarpıtılmış bilgi ve haberler için kullanılan tüm fotoğrafların aslında nerede, ne zaman çekildiğini belgeleyen Tuzağa Düşme broşürü, 8 dilde ulusal, uluslararası binlerce basın mensubuna ulaştırıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin sosyal medyada yapılan dezenformasyona karşı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) harekete geçerek, gerçekleri ortaya koyan bir broşür hazırladı. Çarpıtılmış bilgi ve haberler için kullanılan tüm fotoğrafların aslında nerede, ne zaman çekildiğini belgeleyen broşür, 8 dile çevrilerek ulusal, uluslararası binlerce basın mensubuna ulaştırıldı.

BYEGM aralıksız yaptığı medya takibiyle terör yanlılarının yalanlarını tek tek ortaya çıkarmaya devam etti. Tüm bunlar “Tuzağa Düşme” kitapçığında toplanarak dünyanın dört bir yanına ulaştırıldı.

Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ve terör unsurlarının tam olarak etkisiz hale getirilmesini amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti, tüm kurumlarıyla din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sivilleri terörün zulmünden kurtarmak için çaba sarf ederken, bundan zarar gören terör yanlıları sosyal medyada yüzlerce fotoğrafla dezenformasyon başlattı. Ancak yalanlar kısa sürede açığa çıktı.

8 dilde yayınlandı

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, dezenformasyon amaçlı tüm fotoğrafların bugün yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda değil, Türkiye dışında farklı ülkelerde ve farklı zaman dilimlerinde terör saldırıları ya da diğer bazı olaylar sonrası çekilmiş, bazılarına eklemeler yapılmış kareler olduğunu gözler önüne sererek, gerçekleri önce bir broşür ardından da çalışmayı güncelleyerek bir kitapçıkta topladı. Türkçe, Arapça, Rusça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Kürtçe olmak üzere 8 dilde yayınlanan çalışmalar, Türkiye’de akredite olmuş uluslararası basın mensuplarına, tüm ulusal medyaya ve basın müşavirlikleri aracılığıyla yurt dışındaki uluslararası medya kuruluşları ve çalışanlarına iletildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here