Sarı lacivertli takımın genç kalecisi Çağlar Şahin Akbaba, Eskişehirspor yolunda. 20 yaşındaki oyuncu için 1 milyon TL bonservis bedeli önerildi. Maddi çözüm arayan Bucaspor, yüzde 50’si Seyit Mehmet Özkan’a ait oyuncusundan 500 bin TL gelir elde edecek

Geçtiğimiz sezon yaşadığı sıkıntılar sonrasında PTT 1.Lig’den 2.Lig’e düşen Bucaspor’a cansuyu geliyor. Sarı lacivertli takımın genç kalecisi Çağlar Şahin Akbaba, Eskişehirspor’a transfer oluyor. 20 yaşındaki oyuncunun satışından kulübe bonservis bedeli olarak 1 milyon TL girecek. Ancak Çağlar’ın satın alma opsiyonu ve yüzde 50 hakkı Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’a ait. Bu transfer gerçekleşmesi için Özkan’ın da onayı gerekiyor. Mehmet Özkan, genç kaleciyi kendi satın alabilir ya da satılmasına izin verip 500 bin TL’yi kasasına koyabilir. Transfer yasağını kaldrırmak için uğraşan Bucaspor’a ise bu satış sonrası nefes alacak. Çağlar Şahin Akbaba özelllikle bu sezon başarılı bir grafik çizdi ve 16 maçta forma giydi.
Öte yaanda sarı lacivertlilerde 2013-14 sezonunda kiralık olarak forma giyen Hakan Çinemre, 150 bin TL alacağı için kulübe ihtarname gönderdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Geride bıraktığımız sezon kiralık olarak Adana Demirspor’da forma giyen stoper Hakan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sarı lacivertli taraftarlara, “Bucaspor’u bu durumda arkadan vurmam” mesajı verdi. Bucaspor’da 2 kaptan Zafer Çevik ve Erkan Taşkıran’ın Futbol Federasyonu’na başvurduğunu hatırlatan taraftarlar, Hakan’n alacağının ödenmesini istediler.

Levint Eriş süre istedi

BUCASPOR’da son 7 maçta göreve gelen ve yönetimin 2. Lig’de de takımın başında olmasını istediği Teknik Direktör Levent Eriş, bugün yapılan görüşmede çarşamba gününe kadar süre istedi. Yönetimin kendisine bir teklifte bulunduğunu belirten Eriş, “Ben de kendi teklifimi sundum. Detayları konuşmadık. Düşenmek için süre istedim. Şimdilik olumlu ya da olumsuz bir tablo söz konusu değil. Daha önce de söylemiştim; önemli bir sorumluluk alacağım. Hedef şampiyonluksa transfer yasağı kaldırılmalı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here