Buca Belediyesi’nin düzenlediği Balkon Yarışması’nın kazananları belli oldu. İlçenin en güzel balkonu, Aslan Yılmaz’ın balkonu seçildi. Balkonunda yetiştirdiği birbirinden renkli çiçeklerle en güzel Balkon Yarışmasının kazananı Yılmaz, ödülünü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın elinden aldı. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda ikinci Firdevs Tutar olurken, üçüncü Sevil Kıldırcı ve dördüncülüğü de Güzide Zeren aldı.

HEDİYESİ TELEVİZYON
Balkon Yarışması’nda dereceye girenleri kutlayan Başkan Piriştina, “Aslında bu proje sadece estetik kaygı taşımıyor. Bu gençlerimize yeni nesillere, dostluğu, temizliği, çevre bilincini, komşuluk ilişkilerini ve kaybetmeye yüz tutmuş insani değerleri de öne çıkartan bir proje. İlk bakıldığında kimin balkonu daha güzel diye basit algılanabilir, ama çok daha önemli derin bir anlamı var. Az önce bunun ikinci etabı ile başka bir heyecanı paylaştık. Şimdi balkonları seçiyoruz. Daha sonra sokağa nasıl taşınabileceğine bakacağız. En iyi balkondan en iyi sokağa ve gitgide proje kendi içerisindeki dinamikleri ve bizimde desteklerimiz ile belki önümüzdeki yıl başka bir boyut alır. Biraz daha genişler, katılım büyür. Projeye destek veren ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Piriştina konuşmasının ardından yarışmada dereceye girenlere plaketlerini ve ödüllerini jüri üyeleri ile birlikte verdi. Yarışmanın birincisi Aslan Yılmaz’a 82 ekran LCD Televizyon, ikinci Firdevs Tutar’a mikro dalga fırın, üçüncü Sevil Kıldırcı’ya kahve makinesi ve dördüncü Güzide Zeren’e ise çay makinesi hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here