Foça Belediyesi’nin desteği ile Foça Hayvanlara Yardım Derneği dün kermes düzenledi. Kermesten elde edilen tüm gelir sokak hayvanları yararına kullanılacak

Elde edilecek geliri sokak hayvanları yararına kullanılacak olan “Büyük Yaz Kermesi” Foça Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşti. Gün boyu devam eden kermese, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Foça Hayvanlara Yardım Derneği’nin (Foça HAYAD), Foça Belediyesi’nin desteğiyle, 14 Haziran Pazar günü düzenlediği kermeste; ev yapımı yiyecekler, tekstil ürünleri, takılar ve el emeği ürünleri satıldı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, yardım kermesi standını ziyaret ederek, Foça HAYAD üyelerine kolaylıklar ve hayırlı işler diledi, teşekkür etti. Başkan Demirağ; “Her zaman can dostlara can veren Foça HAYAD’ın yanındayız ve birlikteyiz” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır Foça’da faaliyet gösterdiklerini belirten Foça HAYAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Huriye Kuruoğlu da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün heyecanlıyız, çünkü meydanda ilk kez kermes düzenliyoruz. Sağolsunlar, mülki amirlerimiz; Sayın Kaymakamımız Niyazi Ulugölge ve Foça Belediye Başkanımız Gökhan Demirağ bizlere büyük destek oldular. Kermesten elde ettiğimiz gelirlerin bir kısmı dernek bahçesindeki kliniğimizde tedavi gören, kısırlaştırılan hayvanlarımız için kullanılıyor. Kermesimize ilgi gösteren sevgili Foçalılara ve Foça’ya gelen değerli misafirlerimize ve başta her zaman yanımızda olan Foça Belediye Başkanımız Gökhan Demirağ’a çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here