Bornova Belediyesi’nin “Doğa ve Köy Turizmi”ni geliştirmek amacıyla ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği Kiraz Festivali’nin dördüncüsü 21 Mayıs Pazar günü Beşyol Köyü’nde yapılacak. Saat 11.00’de başlayacak organizasyon kapsamında, Kiraz Yetiştiriciliği Teşvik Yarışması da düzenlenecek. Açılacak stantlar organizasyona ayrı bir renk katacak. Katılmak isteyen vatandaşlar için Bornova’nın merkezi noktalarından ücretsiz servisler kaldırılacak.

Bornova Belediyesi’nin eski köy yerleşimlerini ekonomik ve sosyal olarak kalkındırmak amacıyla başlattığı “Doğa ve Köy Turizmi” projeleri arasında yer alan Kiraz Festivali, İzmirlileri ve Bornovalıları dördüncü kez Beşyol Köyü’nde buluşturacak.

Gün boyu sürecek etkinlikler

Kiraz Yetiştiriciği Teşvik Yarışması ile en iyi kirazları yetiştiren üreticilerin belirleneceği Festival’de, Selda Kesgi, Nevin Korkmaz ve Ceyhun Şişmanoğlu konser verecek. Köy Meydanı’nda kirazların yanısıra doğal ürünlerin de yeraldığı çok sayıda stand açılacak.

IMG_3650Ücretsiz servisler kaldırılacak

21 Mayıs Pazar günü saat 11.00’da başlayacak şenliğin coşkusunu yaşamak isteyenler için saat 10.30’da Çamdibi Pazaryeri önü, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Yeşilova Çimentaş Lisesi önü, Pınarbaşı Eski Şube Binası önü, Kavaklıdere Köyü Meydanı, Bornova Cumhuriyet Meydanı, Laka Köyü Meydanı, Eğridere Köyü Meydanı, Evka-3 Adil Demir Sitesi önü, Atatürk Mahallesi Muhtarlığı önünden ücretsiz servisler kaldırılacak.

Başkan Atila’dan İzmirlilire davet

Kiraz Festivali’nin geleneksel hale geldiğini ve büyük ilgi gördüğünü söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, tüm İzmirlileri Beşyol Köyü’ndeki kiraz buluşmasına davet etti. Bornova’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Doğa ile içiçe güzel bir Pazar günü geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı Beşyol Köyümüze bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here