Gülbahçe’de düzenlenen ‘Arnavut Böreği Festivali’nde marifetli kadınların yaptığı 150 tepsi börek ve birbirinden farklı lezzetler davetlilere sunuldu. Festival alanını mis gibi kokular sardı

Urla’nın Gülbahçe Köyü “Arnavut Böreği Festivali”ne ev sahipliği yaptı. Urla Belediyesi, Gülbahçe Köyü Muhtarlığı ve Gülbahçe Avni Kaya Kokucu Orta Okulu işbirliği ile gerçekleşen festivalde Arnavutluların sofrasından eksik olmayan, olmazsa olmaz lezzetleri arasında ilk sırayı koruyan “Arnavut Böreği” tüm davetlileri mis kokusuyla karşıladı.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen festivale; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Demiral, Eski Urla Belediye Başkanı Besim Uyal, Gülbahçe Köyü Muhtarı Alahattin Bulut,Okul Müdürü Jülide Yiğit Savran, öğretmenler ve öğrenciler,Okul Aile Birliği Başkanı Ebru Ece ve üyeleri, İzmir Karşıyaka Çameria Arnavutlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Bayru ve yönetim kurulu üyeleri Urla ve çevre illerden çok sayıda davetli katıldı.

BU LEZZET UNUTULMASIN

Marifetli Gülbahçe kadınlarının yapmış olduğu 150 tepsi börek ve birbirinden farklı lezzetler okul bahçesinde yer aldı. Tek tek standları gezen Başkan Uyar, festivalin oluşmasında katkı sağlayıp emek harcayan tüm kadınlara teşekkür etti. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Demiryürek ise daha nice güzel günlerde bir arada olma temennisinde bulundu.

Gülbahçe yöresinin simgesi olan sofralarda eksik olmayan Arnavut Böreği’nin unutulmamasını istediklerini ve okula katkı sağlamak amacı ile bu festivali düzenlediklerini belirten Gülbahçe Köyü Muhtarı Alahattin Bulut da katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Öğrencilerden özel tasarımlar

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar, Gülbahçe Avni Kaya Kokucu Orta Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu sergiyi gezdiler. Öğrenciler ve öğretmenler yapmış oldukları ürünler ve tasarımlar hakkında Kaymakam Demiryürek ve Başkan Uyar’a bilgi verdiler. Okul öğrencileri festival boyunda okul bahçesinde düzenlenen etkinlikler ile keyifli bir gün geçirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here