CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu gerçekleştirdiği İzmir mitingini değerlendiren İl Başkanı Serter, “200 bin civarında katılım vardı. Biz kimseyi alana gelmesi için zorlamadık. Gereken cevabı verdik” dedi

CHP İzmil İl Başkanı Bedri Serter, partisinin hafta sonu gerçekleştirdiği mitingi değerlendirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı İzmir mitinginden memnun olduklarını ifade eden Serter, “CHP’nin mitingi ile İzmir en iyi mitingi gerçekleştirdi. Müthiş bir kalabalık vardı. 30 ilçeden binlerce insan alana akın etti. CHP’ye gönül verenler oradaydı. Ben buradan alana gelen tüm CHP’lilere teşekkür ediyorum” dedi.

GEREKEN CEVABI VERDİK

Serter, miting öncesi İzmir’de rekor beklediklerini açıklayarak 1 milyon İzmirli’ye tele davet göndermişti. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun mitingi ile 1 hafta önce aynı alanda İzmirlilere seslenen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingi arasındaki katılımı değerlendiren Serter, “Biz mitingimize herkes kendi isteği ile geldi. Biz kimseyi alana gelmesi için zorlamadık. İzmirliler gönül bağı ile akın etti. Gerekli cevabı biz bu mitingde verdik. Benim aldığım rakamlara göre alanda 200 – 250 bin arasında bir katılım var. AKP’nin mitinginde ise bu rakam 35 – 40 bin civarındaydı” dedi. Serter ayrıca mitinge gecikmeli gelen Kılıçdaroğlu’nun geç gelmesi ile ilgili de, “Genel Başkanımız elinde olmayan sebeplerden dolayı alana geç geldi. Halkımıza özverili davranarak sabırla bekledikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here