Kırmızıyı, beyazı görünce milli takımımız ile ilgili bir şeyler okuyacağınızı sanmayın. Sıra O’na da gelecek ama şimdi sıra başka bir kırmızı-beyazda… En az milli takım kadar eski ve köklü aslında… İzmirimizin en eski kulüplerinden biri; Ülküspor!
İki gün önce yemeklerine gittim. Spor kulüpleri, özellikle de amatör statüdekiler, daha önce de yazmıştım, maddi konuları aşabilmek için, en azından birazcık katkısı olsun diye ara sıra birlik ve dayanışma yemekleri ya da geceleri düzenlerler. İşte bu yemek de bunlardan biriydi.
1914 yılında kurularak ülke futbolumuzun lokomotiflerinden olmuş bir kulüp ve tam yüz bir yıllık bir tarih…
Özenerek hazırlanmışlar Ülküspor sevdalıları bu geceye, tam da kulübün şanına yakışır şekilde tüm konuklarını ağırladılar. Başkanları Süleyman Şenol ve arkadaşlarını kutluyorum. Bu arada Süleyman Başkan tam 35 yıldır Ülküspor’da görev yapıyor. Malzemeci de olmuş, başkan da… Kulübün şimdiki konumu maalesef geçmişindeki gibi parlak değil. Ülküspor İzmir Amatör Süper Ligi’nde oynayan ve alt yapılarda hemen hemen her yaş kategorisinde müsabakalara katılan bir amatör spor kulübü pozisyonunda… Ve kendisine katkı koyacak kişi veya kurumları bekliyor. Bunu da belirtmeden geçmeyelim.
O gece bir atkıları geçti ki elime; “Bitmez kırmızı beyaz sevdamız” yazıyordu üzerinde, çok hoşuma gitti doğrusu… Ülküspor kastedilmişti elbette ki burada ama Ülküspor mu yoksa ülke sporu mu acaba diye de sormadan edemedim kendi kendime! Ülke sporunun da bu sevdadan nasibini almasını tüm yurttaşlarımızdan diliyorum. Ya değilse sevdalanacak bir şey kalmayacak elimizde!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here