Ulaştırma eski Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Hizmetlerimizin konforundan o da yararlansın istedim” diye aldığı hızlı tren biletinden zarar etti

Serdar ÖZTÜRK /ÖZEL – Ulaştırma eski Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Birali Yıldırım, seçimlere kısa süre kala siyasi şov yapmak için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına hızlı tren bileti aldı. Aldığı biletin görüntülerini sosyal medyadan paylaşarak, “Sayın Kılıçdaroğlu, açıldığı günden bu yana 20 milyon insanımızı taşıyan hızlı treni lütfen kullanın, biletiniz hazır” diye yazmıştı. Yıldırım’ın paylaştığı hızlı tren biletleri ve sözleri medyada yer bulurken, biletlerin akibetini ise kimse merak etmedi.

BİR HARF YANLIŞ

Eski Bakan Binali Yıldırım’ın sosyal medyadan CHP lideri Kılıçdaroğlu adına aldığı biletin izini süren Gazete 9 Eylül, S15YWZTC6 PNR No’lu biletin sorgulamasını internet üzerinden yaptığında ilginç gerçeklere ulaştı. Öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu adına alınan ilk bilet, eski Bakan Yıldırım’ın paylaştığı gibi 30 Mayıs 2015 tarihinde saat 15.54’te Kemal Kılıçtaroğlu adına alınıyor. CHP liderinin soy isminin (d) harfi yerine (t) harfiyle yazıldığı görülen biletin PNR numarası ise S15E6WKK9. Biletin alımından iki dakika sonra soy isimdeki yanlışlığı fark eden alıcılar, bileti değiştirmek için yeniden başvuruyorlar. Eski Bakan Binali Yıldırım’ın da sosyal medya hesabından paylaştığı S15YWZTC6 PNR No’lu ikinci biletin alınmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tepkisi beklenmeye başlıyor.

ŞİMDİ AÇIK BİLET

Aynı gün Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım tarafından sosyal medya hesabından paylaşılan ve pek çok yerde haber olan biletin yolculuğu elbette böyle bitmiyor. Son olarak da biletin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ulaştırılaması üzerine 31 Mayıs 2015 günü saat 16.04’te bilet yanmasın diye bu kez de açığa bilet alınması uygulamasına başvuruluyor. Açığa alınan yeni biletin PRN numarası ise S15GXWS5W. İşin ilginç yanından biri, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için aldığı hızlı tren bileti için ödediği para 38.50 lira iken, yapılan değişiklik ve ertelemelerin ardından hesabındaki para şu anda 19.25 liraya düşmüş durumda. Böylece, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın siyasi şov uğruna sosyal medyada paylaştığı biletten 18.25 lira zarar etmiş durumda. Ayrıca açığa çıkarılan biletin 27 Kasım 2015 tarihine kadar kullanılmaması halinde yanacağı da TCDD yetkilileri tarafından belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here