Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol takımı, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi B grubunda 16’da 16 yaparak grubu lider bitirdi. Eleme gruplarına kalan takım bugün Düzce Bld ile karşılaşacak

Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol takımı, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi B grubunda 16’da 16 yaparak grubu lider bitirdi. Adını böylece eleme gruplarına seri başı olarak yazdıran Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol takımı ilk maçını bugün saat 17.00’da Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda Düzce Belediyespor ile karşılaşacak. 2016-17 sezonu eleme grupları için önceki günlerde İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda kura çekimi düzenlendi. Yapılan kuranın ardından Bosna Basket, Burhaniye Belediyespor, Fixoto Gençlik, AK Kadirli ve Düzce Belediye, grubunu yenilgisiz lider bitiren Bayraklı Belediyespor’un eleme gruplarında rakipleri oldu. 6’şarlı 3 grupta 18 takım, 6’lı finale kalmak için grubunu ilk 2 sırada bitirmek zorunda.

YOLUN SONU FİNAL
Bayraklı Belediyespor Kadın Basketbol takımı koçu Muhammet Ali Güntürk, “Aynı başarıyı göstermek için elimizden geleni yapacağız. Belediye Başkanımız bir baba edasıyla arkamızda duruyor. Bizler oyuncularımıza ağabey edasıyla yaklaşıyoruz. Onlar kendi içinde kardeş gibi duruyor. Burada bir aile ortamı olduğu için şu anda hiçbir sıkıntımız yok. Gruptan aynı başarıyla çıkacağımıza, final 6’ya kalıp oradan da 1. lig’e çıkmak için İzmir ve Bayraklı adına çalışacağız” dedi. “Kızlarımıza güvenimiz her zaman tam” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Kızlarımız gruplarındaki 16 maçın 16’sını da kazanarak bizleri gururlandırdı. Gerçekten büyük bir başarı elde ettiler. Bayraklı’nın adını duyurdular. Şimdi eleme gruplarında mücadele edecekler. Aynı başarıyı burada da tekrarlayacaklarına inancımız tam. Önümüzde kazanmamız gereken maçlar var. Aynı başarıyı tekrarlayacaklarından eminiz. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here