Sarnıç Çok Amaçlı Spor Salonu’nun temeli törenle atıldı. 40 gün içinde 15 ilçede temel attıklarını ve açılış törenleri gerçekleştirdiklerini hatırlatan Kocaoğlu, çalışmaya devam edeceklerini söyledi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi arasındaki ortak hizmet protokolü çerçevesinde yapımı planlanan ve maliyetinin yüzde 60’ı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Sarnıç Spor Salonu’nun temeli törenle atıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uzun süredir yapmayı planladıkları salonun Sarnıç bölgesindeki yer problemi nedeniyle bugüne kaldığını belirterek, “1 yılda Sarnıçlı gençlerimizin yararlanacağı bir spor tesisini kazandırmış olacağız. Sporun hem beden hem ruh sağlığı hem de insani ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunduğumuzu biliyoruz. Halkapınar, Karşıyaka ve Bornova’da yapımı süren büyük salonları bir kenara bırakırsak, İzmir’in 27. çok amaçlı spor salonunu burada tamamlamış olacağız” dedi.

KÖRFEZ PROJESİ’Nİ BİLMİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, seçim süreci başladığından bu yana siyasetçilerin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan açıklamalarına dikkat çekerek, şunları anlattı; “İl müdürü vurdu, müsteşar vurdu, DSİ Genel Müdürü vurdu. Adaylar ve bakan her konuşmasında mutlaka büyükşehir belediyesini ve başkanını eleştiriyor. Ama diyor ki, “Sen cevap verme. Amaçlı söylediğim yanlış bilgiyi kabullen, İzmirli de kabullensin”. Böyle bir şeyin olamayacağı, buna en münasip dille cevap verilmesi gerektiği bir vakadır. Ben bakan İzmir’i bilmiyor demedim. Bakan Körfez Projesi’ni bilmiyor dedim. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı geldi. Gediz’in kurtulması için proje hazırlıyoruz dedi. Ama bakan, Çevre ve Orman Bakanı iken de “31 Aralık 2012’de Gediz’de balık tutacağız” demişti. Bakan körfezle ilgili ÇED raporu için “Bilimsel çalışma yaptıracağım, körfezi ben kurtaracağım” diyor. Oysa bu projeyi TCDD ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortak yaptığını onlarca defa söyledim.”

İZMİR’DEKİ ASGARİ ÜCRET
Başkan Kocaoğlu, bazı siyasilerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin 1.500 TL’ye çıkarılması yönündeki taahhüdüne karşılık, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki ücretleri gündeme getirmesi konusunda ise şu açıklamayı yaptı: “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ücretler asgari ücretin üzerindedir. Genel başkanımızın öngördüğü 1500 TL asgari ücretin de üzerindedir.”

27. ÇOK AMAÇLI SALON
İzmir’de yapılan 27. çok amaçlı salon olarak yaklaşık 3 bin m² alan üzerine inşa edilecek Sarnıç Spor Salonu’nun 4 milyon TL’lik maliyetinin yüzde 60’lık kısmı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Çok amaçlı kullanıma yönelik projelendirilen salonun çevresinde ise bin 500 metrekare yeşil alan ve 2 bin metrekarelik otopark alanı planlandı.

40 GÜNDE NELER OLDU?

Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sadece son 40 gün içinde Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı temel atma töreni, Narlıdere Yaşar Kemal Kültür Sanat Vadisi temel atma töreni, Karşıyaka ve Konak tramvaylarının temel atma töreni, Bayındır Çiçekçilik Kooperatifi ile alım sözleşmesi, Buca Kasaplar Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Projesi temel atma töreni, Bergama Futbol Akademi Altyapı Tesisleri açılış töreni, Karabağlar Belediyesi Hizmet Binası açılış töreni, Gaziemir Ataevi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi açılış töreni, Bademli Fidancılık Kooperatifi ile alım sözleşmesi, Tire Süt Kooperatifi ile alım sözleşmesi ve Çiğli Çok Amaçlı Spor Salonu açılış töreni gibi etkinlikleri gerçekleştirdiğini dile getirdi.

TÖRENLER DEVAM EDECEK

Temelini attıkları Gaziemir Çok Amaçlı Spor Salonu’nun ardından hizmet ve yatırımlara yönelik törenlerin devam edeceğini belirten Başkan Kocaoğlu, 23 Mayıs Cumartesi günü Menemen Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı’nın, 24 Mayıs Pazar günü Seferihisar Kültür Merkezi’nin, 25 Mayıs Pazartesi günü Foça Bağarası Kültürevi’nin açılış törenlerini yapacaklarını, 27 Mayıs Çarşamba günü ise Kiraz İğdeli Kalkınma Kooperatifi ile alım sözleşmesi yapacaklarını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Pazartesi gününden itibaren Yarımada Kalkınma Stratejik Planı çerçevesinde üreticilere koyun ve keçi, arı ve arı kovanı dağıtımlarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here