Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, antrenörlük mesleğinin çok farklı olduğunu ifade ederek, “ Geçmişte büyük kulüplerde futbol oynamak değil, çok çalışmak başarının sırrı” dedi

ALTINORDU Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, iyi futbolcu olmanın, iyi teknik adam olmak anlamına gelmediğini savundu. Eroğlu, “Geçmişte büyük kulüplerde futbol oynamış kişilerin teknik direktörlükte de başarılı olacakları sanılıyor. Antrenörlük farklı bir olay. İsminiz varsa, ünlüyseniz, bu başarılı bir teknik adam olacağınız anlamına gelmez” diye konuştu.
Teknik direktörlük kariyerine başladığı 2012-13 sezonunda Altınordu’yu 3. Lig’de, 2013-14’te 2’nci Lig’de şampiyon yapan, bu sezon PTT 1’inci Lig’de play off’u 1 puanla kaçırmanın üzüntüsünü yaşayan Eroğlu, “Her türlü gelişmeye açız. Teknolojiden faydalanıp, Avrupa futbolunu, antrenman sistemlerini takip ediyoruz. Daha verimli, daha eğlenceli çalışma metotları arıyoruz. Hiçbir zaman ‘Bu işi öğrendik’ demiyoruz. 24 saat çalışıyoruz. Kısacası isimimizle değil, ter dökerek başarıya ulaşmaya gayret ediyoruz” dedi.

SON KAMP HOLLANDA’DA
Altınordu, yeni sezon hazırlıklarına 25 Haziran’da Kuşadası kampıyla başlayacak. 3 Temmuz’a kadar Selçuk Efes Tesisleri’nde çalışacak İzmir ekibi 5-16 Temmuz tarihleri arasında Bolu’da ikinci etap kampa girecek. Şeytan hazırlıklarını, 20-31 Temmuz tarihleri arasında Hollanda kampıyla tamamlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here