Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karşıyaka Çarşı’da bazı vatandaşlar tarafından protesto edildi. Bazı kadınlar, ‘Atatürk’ü sevmeyenin burada ne işi var’ dedi

Umut KARAKOYUN / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün İzmir’deydi. Bakanlığı döneminde ilk defa kente gelen Çavuşoğlu’nun yoğun bir programı vardı. Gideceği adresler arasına Karşıyaka’yı da ekleyen Bakan Çavuşoğlu, akşam saatlerinde ilçenin kalbi olan Çarşı’ya gelerek burada vatandaşlarla sohbet etti, esnafın sorunlarını dinledi. Bakan Çavuşoğlu’nun temasları sürerken yaşlı bir kadın kalabalığa yaklaşarak ‘Atatürk’ü sevmeyenin burada ne işi var? Atatürk’ü sevmeyeni ben de sevmiyorum’ diyerek bağırdı. Bu sırada çevredeki bazı vatandaşlar da yaşlı kadına destek verdi. Alkış ve yuhalamalarla protesto edilen Mevlüt Çavuşoğlu ise programına devam etti.

KİMDEN PARA ALDINIZ?
Bu sırada programı takip eden bazı AKP’liler, protesto eden kadınlara tepki gösterdi. Çarşıa’da ‘hırsız var’ diye tepki gösterenler olunca partililer; “Biz hırsızlık yapmıyoruz, her görüşe saygımız var. Terbiyesizlik yapmayın, bir bakana karşı böyle davranılmaz. Kimden para aldınız da böyle konuşuyorsunuz” diyerek tepki gösterdiler. Bu sözlerin üzerine iyice sinirlenen kadınlar, ‘Benim askerde çocuğum var. Utanamaz, şerefsizler. Böyle sustukça başımıza gelmeyen kalmadı. Uyanın artık” diyerek AKP’lilere ve Başkan Mevlüt Çavuşoğlu’na tepki gösterdi.

ŞAHİN’İ ŞİKAYET ETTİLER
Tüm bu protestolara rağmen programına devam eden Çavuşoğlu, çarşı ziyaretini sürdürdü. Bu sırada bir kadın Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu’nun yanına gelerek Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i şikayet etti. Menemen Asarlık Toki Konutlarından oturduğunu söyleyen ve hiçbir hizmet alamadıklarını ileri sürerek, şikayetlerini dile getirdi. Öte yandan
Karşıkaya Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı da ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, belediye çalışmalara hakkında bilgi aldı. Faaliyet kitapçığını inceleyen AKP milletvekili adayı Ozan Ceyhun’un ise, “Bu çalışmaları gördükten sonra Karşıyaka’da işimiz zor” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here