Bakan Özhaseki, isim vermeden geçtiğimiz gün Trabzon’da anayasa değişikliği ile ilgili “Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın” diyen Baykal’ın sözlerine sert tepki gösterirdi

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, isim vermeden geçtiğimiz gün Trabzon’da anayasa değişikliği ile ilgili toplantısında “Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın” diyen Deniz Baykal’ın sözlerine sert tepki gösterirdi. “Sümme haşa dün birisi saçmalamış öyle ‘peygamberi bile azdırır’diyen Özhaseki “Sapık ne dediğini de bilmiyor herhalde. Peygamberliğin hangi makam olduğunu da bilmiyor herhalde” dedi.

TUHAF KONUŞUYORLAR
Özhaseki’nin bu sözleriyle Trabzon’daki konuşmasında anayasa değişikliğine ilişkin “Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın” diyen Baykal’ı kastettiği değerlendirildi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki beraberinde Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ile bir araya gelen Özhaseki, Türkiye’nin siyasi sisteminin çift başlı olduğunu söyledi. Baykal’ın sözlerini eleştiren Özhaseki,” “Peygamberliğin hangi makam olduğunu da bilmiyor herhalde. Öyle tuhaf laflar ediyorlar. Ya sizin zihninizde iz bıraksın diye söylüyorlar bunu, ama abartarak söylüyorlar. Cumhurbaşkanının şu an ki yasayla her türlü yetkisi zaten var ve hiçbir şeyden de yargılanamaz. Vatana ihanetle bile yargılanamaz. 90’larda bu da suç olmaktan çıktı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here