Bu ayın başında Bornova’da, Atatürk Spor Kompleksi’nde Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası finalleri oynanmış ve Yakın Doğu Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı kupa şampiyonu olmuştu. Bu sezon kadın basketbolunda Türk basketbolu altın yılını yaşıyor desek yanlış olmaz… Avrupa’nın iki numaralı kupası olan EuroCup’ta son dörde dört Türk takımı kaldı; Yakın Doğu Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Galatasaray ve Hatay Büyükşehir Belediyesi… 2009 yılında aynı kupayı Galatasaray’ın bayanlarının aldığını hatırlatayım!
Düşünsenize UEFA kupasında son dörtte, dört Türk takımı! Ya da Şampiyonlar Liginde… “Gelecekten bir gün” adlı filmde böyle bir sahne var! Galatasaray ve Fenerbahçe Şampiyonlar Liginde final oynuyorlar filmde… Gerçeğe dönersek İspanya bunu yıllardır yapıyor. Ama bizde bu senaryo bu şeklide ancak filmlerde olur! Ya da futboldan daha doğru yönetilen basketbolda…
Hükümetin son dönemde Avrupa çıkarması yapmaya çalıştığını ve beceremediğini hep birlikte izliyoruz! Eyyy spor! Eyyyy futbol! Eyyy basketbol! Eyyy kadınlarımız! Sizler nelere kadirmişsiniz böyle! Avrupa’nın kapıları başarılı olan sizlere nasıl da açılıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here