ataturku
Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneği, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü öncesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitleri lokma dökerek andı.

Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneği, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü öncesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitleri lokma dökerek andı.

“Atatürk’ü unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Karadenizli kadınların düzenlediği anma etkinliğine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da katıldı. Cumhuriyeti kuran, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren Atatürk ve silah arkadaşlarına çok şey borçlu olduklarını dile getiren Sema Pekdaş, “Biz hala onlara borçluyuz, ruhları şad olsun” dedi. Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneği‘nin lokma döktürerek Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmasının önemli olduğunu belirten Sema Pekdaş, “Bu büyük insanları nutuklarla halktan uzaklaştırmamalıyız. Yaptıklarını değerli bulduğumuzu söyleyip, içeriğini boşaltıyorlar. Oysa onları sıcacık insan olarak anmak önemli. O yüzden Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneği’nin yaptığı bu anmayı çok değerli buluyorum” dedi. DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here