Sahnelediği oyunlarla sanatseverlerin ve sanat otoritelerinin beğenisini kazanan ve pek çok festivalde ödül alan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), sezon finalini çok özel bir gösteriyle yaptı. Ünlü şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı kitabından uyarlanan “İnsan Manzaralarından Memleketim” adlı oyun Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki 5 bin kişilik anfitiyatroda sahnelendi.

KURSİYERLERİN BAŞARISI
BBŞT’nin 18 yaş üstü kursiyerlerinden oluşan 60 kişilik ekibin rol aldığı oyunu binlerce Bornovalı izledi. Özel efekt ve videolarla desteklenen tek perdelik ve tek gösterimlik oyun büyük beğeni topladı. Düzyazı, şiir, senaryo tekniklerinin iç içe kullanıldığı eserin, başarıyla sahneye uyarlandığı oyunda kursiyer oyuncular, performanslarıyla profesyonelleri aratmadı. Haydarpaşa Garı’ndan hareket eden ve içerisinde siyasetçi, diplomat, üst rütbeli asker, tüccar ve fabrikatörlerin yer aldığı trenin yemekli vagonunun mutfağında Kuva-i Milliye Destanı’nın okunmasının temel alındığı oyun dakikalarca ayakta alkışlandı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bu gün bir hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu ve onurunu birlikte yaşıyoruz. Bundan bir yıl önce Uğur Mumcu Salonumuzda bütün arkadaşlarımızla beraber ‘Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfitiyatrosu’nu tamamen doldurabilir miyiz? Böyle güzel bir etkinlik yapabilir miyiz?’ demiştik. Şimdi bunu yapmanın onurunu birlikte yaşıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here