Şimdi şöyle bir mahkeme canlandırın kafanızda…
Bir darp davası… Mahkemeye darbın nasıl yapıldığını tüm ayrıntılarını gösteren bir video sunuluyor. Hakim bakıyor ve “Ben burada darp eylemi görmüyorum” diyor. Salondaki 2500 kişi görüyor ama hakim görmüyor ve beraat kararı veriyor. Haliyle çıldırıyorsunuz ve itiraz ediyorsunuz. “Aman Hakim, gözünü seveyim, yapma, etme” demeye kalmıyor ve “Vay siz bana itiraz mı ediyorsunuz?” diyerek darba uğrayan mağduru cezaya çarptırıyor.
Önceki gece Arkas ile Fenerbahçe arasında oynanan Türkiye Voleybol Efeler Ligi Play off yarı final maçında yaşanan aynen budur!
2-2’lik çekişmenin ardından uzatma seti oynanıyor ve heyecan dorukta. Skor 13-13 iken Fenerbahçe bir sayı kazanıyor ve 13-14 öne geçiyor ancak Arkas bu sayıya itiraz ediyor. Bunun üzerine Yardımcı Hakem Yavuz Akdemir görüntüyü inceliyor ve sayının geçerli olduğunu söylüyor. Görüntü salona veriliyor ve Fenerbahçeli voleybolcunun fileyle teması karpuz gibi ortaya çıkıyor. Bir başka değişle “Yavuz hırsızın” evsahibini nasıl bastırdığını, Arkas’ın sayısını nasıl çaldığını tüm açıklığı ile görüyoruz! Videodaki görüntüyü başhakem Nurper Özbar da görüyor ama ne yapacağını kestiremiyor. Haliyle salonda bir infial oluşuyor ve Arkaslı voleybolcular da itiraz ediyor.
Sonra ne mi oluyor?
Başhakem Nurper Özbar, Arkaslı oyuncu Gökhan Gökgöz’e kırmızı kart gösteriyor ve seti 13-15 alan Fenerbahçe maçı 3-2 kazanıyor. (Voleybolda bir oyuncuya kırmızı kart gösterildiğinde rakip takıma 1 sayı yazılıyor)
Böylece Fenerbahçe maç sayısını atmadan maçı kazanıyor ve Arkas finale çıkma şansını kaybediyor.
Bakın YSK’nın referandumla ilgili olarak aldığı, ”mühürsüz oylar geçerlidir” kararı ne kadar adil bir kararsa, bu hakem ikilisinin aldığı karar da o kadar adildir!
“Atı alan Kadıköy’e döndü” ama en azından bu tip durumların yeniden yaşanmaması için Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)’nin şimdiden önlem alması gerekir!
Çok acil Yavuz Akdemir’e yakın, Nurper Özbar’a uzak gözlüğü lazım…
Gerçi değil gözlük, büyüteç verseniz boşuna…
Vicdanları kör!

Yazar: Çağlayan Sueli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here