Siyah beyazlılar yeni sezonda maçlarını Buca İlçe Stadı’nda oynayacak. Statta seyirci kapasitesi 5 bine çıkartılacak. Zemin baştan aşağı yenilenecek. 90 günde karşılaşmalara hazır hale gelecek

ALTAY’da 25 Mayıs’ta göreve başlayan Başkan Cihangir Marmara, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde siyah beyazlı kulübün ileri gelenleriyle bilgilendirme ve kaynaşma toplantısında buluştu. Görevde bulunduğu 3 haftalık süreçteki icraatlarını anlatan Cihangir Marmara, yeni sezonda 3’üncü Lig’de boy gösterecek takımının maçlarını Buca İlçe Stadı’nda oynayacağını açıkladı. Stadın 90 günde revize edileceğini belirten Başkan Marmara, “Buca İlçe Stadı’nın seyirci kapasitesi 5000’e kadar çıkarılacak. Zemin ise baştan aşağı yenilenecek. Camiamız ve taraftarımızın da onay vermesiyle Alsancak Stadı yenilenene kadar müsabakalarımızı burada oynayacağız” dedi.

VODAFONE’LA ANLAŞILDI

Stattaki reklam panolarına ve tesislerin duvarlarına alınacak reklam hakkında da bilgi veren Cihangir Marmara, GSM operatörü Vodafone ile anlaşma sağladıklarını söyledi. Takımını teknik direktör Turgut Uçar’a emanet ettiklerini de hatırlatan Marmara, transfer yasağını kaldırmak için oyuncularla görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Başkan Marmara, şöyle devam etti: “Yerli futbolculara toplam 650 bin TL kesinleşmiş borcumuz var. Tiago’ya ise ödememiz gereken 75 bin euroyu aşağılara çektik. Sorunu çözmek için gerçek Altaylılardan destek bekliyoruz. Altyapımızı yeniden ayağa kaldırmak için büyük adımlar atacağız. Taslak bütçeyi oluşturduk, yaklaşık 5 milyon TL gibi bir rakama ihtiyacımız var.”

TÖZGE: “BÜYÜKLER ÖLMEZ”

Altay Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge, dayanışma toplantısında kulübün asla yıkılmayacağını söyledi. Ömrünü Altay’a adadığını anlatan Erdoğan Tözge, “Büyükler hiçbir zaman ölmez. Altay da her daim var olacaktır. 65 yılımı Altay’la geçirdim, ölünceye kadar da bu kulüple iç içe olacağım. Tüm camiamızın manevi desteğin yanı sıra maddi olarak da kulübümüze destek olmasını bekliyorum” cümlelerini kullandı.

KOŞUKAVAK İSTANBULSPOR’DA

Altay yönetiminin yeniden anlaşmadığı eski teknik direktör Yalçın Koşukavak, Spor Toto 2’nci Lig’e yükselen İstanbulspor’la 3 yıllık anlaşma sağladı. Altay’da zor şartlarda görev aldığını belirten Koşukavak, “Yeni yönetim benimle anlaşma konusunda görüşmedi. Ancak kimse Altay sevgimi benden alamaz. İnşallah Altay hak ettiği yerlere bir an önce gelir” dedi. İstanbulspor’un yeni bir yapılanma içinde olduğunu kaydeden Yalçın Koşukavak, yeni kulübüyle 5 yıl içinde Süper Lig’e yükselmeyi hedeflediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here