ALTAY yönetim kurulu toplantısında, önümüzdeki sezon iç saha maçlarının Buca İlçe Stadı’nda oynaması kararlaştırıldı. Siyah beyazlı yönetimin Torbalı, Ulucak ve Menemen statlarına sıcak bakmadığını belirten Basın Sözcüsü Mehmet Mütevellioğlu, “Maçlarımızı yüzde 90 Buca’da oynayacağız. Atatürk Stadı’nda tribünler sahaya uzak, rakibe baskı kurulmuyor, masrafı da çok. Buca konusunda taraftarımızın da görüşünü alacağız” dedi.
Bu sezon 3’üncü Lig’de mücadele edecek olan İzmir ekibi, bakımdan geçirilecek Buca İlçe Stadı’nı 1 yıllığına kiralayarak reklam geliri elde etmeyi planlıyor. Bu arada kulübün resmi internet sitesinde 19 Haziran’a kadar Tiago’ya ödenmesi gereken 75 bin dolarla ilgili, “Oyuncunun vekiliyle borcun indirilmesi ve taksitlendirilmesi seçenekleri üzerinde görüşmeler sürüyor” ifadesine yer verildi.

Altay’da ibre Toros’a dönüyor

Gelecek sezon 3. Lig’de mücadele edecek olan Altay’da yönetim, teknik adam görüşmelerinde sona geldi. Turgut Uçar ve Ümit Turmuş gib adaylar arasından Mesut Toros’un ismi ağırlık kazanmaya başladı. Toros’a ilk teklifte bulunulduğu ve deneyimli antrenörün son kararını cuma günü yönetime bildireceği öğrenildi. Deneyimli çalıştırıcı siyah beyazlı kurmaylardan transferin önünün açılmasını istedi. Ayrıca altyapı oyuncularına da A takımda ağırlık vereceği öğrenildi. Siyah beyazlılarda Halil’in kiradan dönmesi beklenirken, Cahit, Bedri, Kubilay, Kadir, Batuhan gibi isimlere 11’de daha fazla şans verilmesi bekleniyor.

CAMİA TOPLANACAK

Altay’ın eski başkan ve yöneticileri, gelecek hafta salı günü mevcut yönetimle bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacak. Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nde saat 18.00’da başlayacak toplantıya Altay Sosyal Dayanışma Derneği ve 1914 Taraftarlar Derneği üyeleri de katılacak. Yönetim, yaklaşık 3 haftalık görev döneminde yaptıklarını ve yapılması gerekenleri anlatacak. Camiadan hem maddi, hem de sponsorluk için destek istenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here