Spor Toto 3’üncü Lig Play-Off yarı finalinde Altay’ın elediği Çorum Belediyespor’un başkanı Zeki Gül’ün rövanş maçının ardından yaptığı açıklamalar yargıya taşındı. Altay Spor Kulübü, İzmir’e, İzmirlilere, İzmir emniyet Müdürü’ne ve Altay’a yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle Gül hakkında suç duyurusunda bulundu.

Deplasmanda 2-0 yenildiği Çorum Belediyespor’u İzmir’de 4-0 yenerek eleyen ve finalde Kocaelispor engelini geçerek 2’nci Lig’e yükselen Altay, bir yandan şampiyonluk coşkusunu yaşarken bir yandan da hukuk mücadelesi başlattı. Altay yönetimi, Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül hakkında, rövanş maçının ardından bir internet sitesine yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Altay Spor Kulübü ve Başkan Özgür Ekmekçioğlu adına hazırladığı şikâyet dilekçesini İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na teslim eden avukat Cem Torunoğlu, Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül’ün, ‘basın yoluyla hakaret, tehdit, iftira, suç işlemeye tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarını işlediğini’ öne sürdü. Avukat Torunoğlu dilekçesinde Zeki Gül hakkında kamu davası açılmasını talep etti.

Zeki Gül’ün, 8 Mayıs’da İzmir’de oynanan ve 4-0 Altay’ın galibiyeti ile sona eren maçtan sonra bir internet sitesine verdiği röportajda sarf ettiği sözleri noter kanalıyla tespit ettiren Altay Spor Kulübü, şikâyet için takımın motivasyonunun bozulmaması için Kocaelispor ile final karşılaşmasının tamamlanmasını beklemişti.

“SİLAHIM OLSA HEPSİNİ TARARDIM, AĞZINA KURŞUN YAĞDIRIRDIM”

Suç duyurusu için hazırlanan şikâyet dilekçesinde, Zeki Gül’ün söylediği ifade edilen sözler şunlar:

“Bu olayları Altay Başkanı planladı. Orada Altay taraftarı küfür ettikçe bu yayık yayık yayıldı. Bu alçaklıktır.”

“Olabilecek tüm cezalara razı olarak, onlara Çorum’u dar etmezsem namerdim. Eğer bunu tehdit olarak algılıyorlarsa tehdit, bunların alçaklığına cevap olarak algılıyorlarsa alçaklık.”

“İzmir Emniyet Müdürü de beceriksiz, çapsız bir adammış onu da öğrenmiş olduk.”

“Bunlar sokak serserileri, bunlar sporcu falan değil. Bunlara altay değil de, ‘Ahlaksızlar Kulübü’ diyeceğiz.”

“Benim namusum, şerefim, haysiyetim o p..lerin soyundan trilyonlarca defa daha önemli ama onlar namussuz. Bunların anaları 1, babaları 150 herhalde.”

“Benim silahım olsa orada hepsini tarardım. Makineli silahım olsa küfür edenlerin hepsinin ağzına kurşun yağdırırdım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here