İzmir’in kalbi Konak’ın iş ve eğlence merkezi Alsancak, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Alsancak Şenliği ile daha da renklendi. Görkemli bir açılışa sahne olan şenlikteki etkinlikler yoğun ilgi gördü

Bu yıl 14. kez İzmirlilerle buluşan Alsancak Şenliği görkemli başladı. Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen şenliğin açılışı Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve Gündoğdu Meydanı’nda son bulan kortej yürüyüşü ile yapıldı. Kortejde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, CHP Konak İlçe Başkanı Şakir Başak, Konak belediye meclis üyeleri, Alsancak bölgesi muhtarları ile çok sayıda vatandaş yer aldı. Türk Chopper Motosiklet Kulübü ile İzmir Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri de motosiklet ve klasik otomobiller ile korteje eşlik etti. Gündoğdu Meydanı’na yürüyen renkli kalabalığa Kordon’u dolduran İzmirliler de yoğun ilgi gösterdi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte vatandaşları selamladı.

BARBUR ŞARKI SÖYLEDİ
Gündoğdu Meydanı’nda son bulan kortejin ardından açılış töreni çağdaş müziğin Türkiye’deki önemli ismi Jehan Barbur’un konseriyle devam etti. Kordon’daki çim alan üzerine kurulan sahnede iki saat boyunca şarkılarını seslendiren Barbur’u dinlemeye gelen binlerce İzmirli müzik dolu keyifli bir gece geçirdi. Şenlik kapsamında semtin farklı noktalarında kurulan sahnelerde, gün boyu mini konserler ve dans gösterileri gerçekleştirildi. Dominik Caddesi’nde Keskinoğlu Grup ve İzmir Klasik Otomobiller Derneği’nin işbirliğinde açılan klasik otomobil sergisi büyük ilgi gördü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here