İzmir’in Tire ilçesindeki Tire Süt Kooperatifi, ‘Alo Süt’ projesi ile evlere sipariş üzerine süt dağıtımına başladı.

Tire Süt Kooperatifi, 0850 446 0850 numarasıyla kurduğu Alo Süt hattıyla İzmir’de evlere sipariş usulüyle süt dağıtımına başladı. Kooperatifin ürün yelpazesinde bulunan çiğ süt, organik çiğ süt, organik pastörize süt, pastörize süt, marketteki fiyattan tüketicinin evine ulaştırılıyor. İzmir merkezde başlayan projeye tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük, “Küçük çocuğu olan anneler ya da dışarı çıkmakta güçlük çeken büyüklerimiz için başlattığımız projeye her kesimden tüketiciler büyük ilgi gösterdi. Özellikle çocuklarımızın yeterince süt içmeleri çok önemli. Tüketicilerimiz artık süt almak için markete gitmek zorunda kalmayacak. Süt tüketiminin çok düşük olduğu ülkemizde, bu projenin süt tüketimini arttıracağına inanıyoruz. Bu projeyle hem üretici hem de tüketici de kazanacak” dedi.

“SÜTLER MARKET FİYATINA KAPINIZDA”

Geçen hafta çiğ sütün arzına dair tebliğin yürürlüğe girdiğini hatırlatan Eskiyörük, Alo Süt projesinin kontrolsüz sokak sütüne alternetif oluşturması nedeniyle halk sağlığı açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Alo Süt Hattı’na gelen siparişler içinde çiğ süt talebinin önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Eskiyörük, “Sütler marketteki fiyatıyla kapınıza kadar geliyor. Çiğ süt genel olarak evde yoğurt ve sütlü tatlı yapımında kullanılmaktadır. Bu bizim bir geleneğimiz. Geçtiğimiz yıl güvenli çiğ süt arayan tüketicilerimizin bu konudaki ihtiyacını fark edip, kontrolsüz ve tehlikeli olan sokak sütüne karşı sağlıklı bir alternatif olması amacıyla ambalajlı ari çiğ süt üretimine başladık. Bakanlığımız da yaptığı düzenlemeyle bu uygulamamızın doğruluğunu bir kez daha tescilledi” dedi.

Tire Süt Kooperatifi olarak gıda güvenliği konusuna büyük önem verdiklerini belirten Başkan Eskiyörük, “Gıda güvenliği konusunda Türkiye’nin öncüsü olan ilimize yakışır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir İl Tarım Müdürümüz Ahmet Güldal’ın göreve geldiğinden bu yana büyük çaba sarf ederek üzerinde önemle durduğu konulardan birisi de hastalıktan ari süt işletmelerinin artmasıydı. Bizler de hastalıktan ari işletmelerin sütünü ambalajlayıp pazara sunarak İzmir’in süt sektöründeki öncülüğünü bir kez daha ortaya koyduk. İzmir halkı çok şanslı, çünkü İzmir Türkiye’ye her konuda ışık tutuyor, yol gösteriyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here