Karşıyaka Belediyesi’nin bu yıl 14. kez düzenlediği En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini törenle aldı

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve kent yaşamında yeşilin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan 14. En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Tay Park’taki ödül törenine Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşi Zehra Akpınar’ın yanı sıra, meclis üyeleri, muhtarlar ve ödüle aday aileler katıldı. Tüm katılımcılara teşekkür belgesinin verildiği gecede, dereceye giren balkon ve bahçeler de ödüllendirildi. Balkon, apartman bahçesi ve ev bahçesi kategorilerinde, toplam 38 aday arasından ödüle layık görülen ailelere çeşitli hediyeler verildi.

AĞAÇ YOKSA BİNA YOK
Başkan Akpınar “Beton yığını haline gelmiş kentimizde, bir nebze olsun kendi balkonumuzda, bahçemizde, apartmanımızın bahçesinde çiçeklerle süslenmiş bir alan yaratabiliyorsak ne mutlu bizlere. Ne yazık ki kentler planlanırken hep yüksek katlı binalar içerisinde bizi balkonlara hapsettiler ama biz o yaşama sevincini bırakmıyoruz. 1 yıl içerisinde 10 bin fidan diktik, iki tane Mutluluk Ormanı oluşturduk. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı gerçekleştirmek için de bina ruhsatı alan apartmanların önüne 25 metrekareye 1 tane ağaç dikme zorunluluğu getirdik. ‘Ağaç dikmezseniz bina dikemezsiniz’ dedik. Seçildiğim gün de söyledim ben bina dikmeyeceğim ağaç dikeceğim. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı çocuklarımız için yaratacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here