İZMİR’deki BORTAR Sanat Galerisi, fotoğraf tarihçisi ve sanatçısı Albetro Modiano’nun sergisine evsahipliği yapacak.

Sanatçı, yaklaşık 1.5 yıl süren çalışması ‘Süt, Emek ve Hayat’ı İzmir’de ilk kez sanatseverlerin beğenisine sunacak. 36 siyah-beyaz fotoğraftan oluşan sergide; süt üretiminin öyküsü ve Tatuta (Buğday Derneği tarafından yürütülen Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası Projesi) kapsamında İstanbul’daki Gündönümü Çiftliği’nde gönüllü olarak çalışan yabancı misafirlerin yaşamlarından kesitler yer alacak. Alberto Modiano, serginin albümü “Süt, Emek ve Hayat’ı da imzalayacak.

Yüce gönüllü sanatçı

Sergide yer alacak eserlerin basıldığı kartpostal ve magnetlerin satışından elde edilecek gelirin Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi’ne bırakılacağını öğrenen sanatçı, kendi eserlerinin gelirini de TEV İzmir Şubesi’ne bağışlayacağını açıkladı.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı da olan BORTAR Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Çok önemli bir sanatçıyı, bir ustayı İzmirlilerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. İzmir’in kültür sanat yaşamına bir nebze de olsa katkı koymanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Sanata gönül veren tüm İzmirlileri hem açılış kokteyline hem de sergiyi ziyaret etmeye bekliyoruz” dedi.

BORTAR Sanat Galerisi’nde, 25 Mayıs Perşembe akşamı 18.30’da açılacak sergi, 10 gün boyunca ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here