CHP lideri Kılıçdaroğlu 30 Mayıs’ta İzmir’de halka seslenecek. Miting çalışmalarını sürdüren İl Başkanı Serter, alanda AKP’yi ikiye katlayacaklarını ve İzmir’de yüzde 52 oy alacaklarını iddia etti

Umut KARAKOYUN / CHP İzmir İl Örgütü, 30 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan mitinge hazırlanıyor. İlginç argümanlarla kırsaldaki seçmenin karşısına çıkmayı planlayan partililer, her bölgeye özgü seçim propagandaları hazırladı. Miting öncesi habercilerle bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting öncesi 28 Mayıs’ta kente gelerek Ticaret Borsası’nın toplantısına katılacağını belirterek; “Bütün ilçelerden otobüslerle partililer alana taşınacak. İzmirli’nin katılımıyla da coşkulu bir miting yapacağız. Billboardlara mitinge davet yazılarımızı astık. Çalışmalarımız sürüyor. HDP ve AKP’nin mitingini 2’ye katlarız. İzmir’de 10+10 vekil hedefimiz var. 20 bine yakın örgütlü gönüllüyle alanda çalışıyoruz. Gönüllü ordumuz çok iyi çalışıyor. Tankerler hazırladık. Kırsalda dolaşacak. Çiftçiye dönük projelerimizi anlatacak. Tankerlerin içi boş. 8 Haziran’dan sonra çiftçiye mazot vermek için dolu dolaşacak. 8 Haziran sabahı mazot 1,5 lira olacak” dedi.

BEYİNLERİNİ ÖRÜMCEK SARMIŞ
AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmir’le ilgili ‘Haşhaşilerin başkenti’ sözlerini de değerlendiren Serter; “CHP olduğu sürece kimse Cumhuriyet ilkelerini yok edemeyecek. Cumalara Perşembelere bu ülkeyi bırakmayacağız. İzmir’de bizim kızlarımıza gençlerimize kimse söz söyleyemez. Keşke bütün Türkiye İzmir olabilse. Konuşanların beyinlerini örümcek sarmış” dedi. CHP’li başkanın hedefindeki bir diğer isim ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’ydu. Serter; “AKP her ilde miting yapıyor. İzmir’de çok zorlanıyorlar. İzmirliler her şeyin farkında. Mitinge katılım fazlaydı diyorlar ama ben çimleri gördüm ve saydım…Seçime 5 kala ofis açılması tarihi eserleri yok ederek yolların açılmasını halkın takdirine bırakıyorum. İzmir’de şuan yüzde 52’lerdeyiz. Bu oranı daha da yukarıya çekmek için çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

İZMİR’E HAFİF KALDI
AKP İzmir Milletvekili adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yla ilgili de açıklamalarda bulunan Serter, “İzmir’e hafif kaldı. Afyon’dan aday olsaydı, daha iyiydi. ÇED raporuyla ilgili tartışmada da Aziz Kocaoğlu ne diyorsa arkasındayız. HDP barajı çok rahatlıkla aşacak. Kendi alt yapısı kuvvetli. Böyle bir partinin mecliste olmaması Türkiye’nin ayıbı olur. CHP’li olup da HDP’ye oy verecek bir durumun olacağına inanmıyorum. Seçim sandığı gizli. Kimin ne yapacağı belli olmaz. Gönlünde altıok varsa gelir altıoka oyunu basar” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here