Partisinin seçim çalışmalarına destek olmak için İzmir’e gelen AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, sosyal medyada paylaştığı İzmir notlarıyla partisinin geçmişteki açıklamalarını aratmadı

Genel seçim öncesinde çalışmalara destek vermek amacıyla İzmir’e gelen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten temaslarını tamamladı. İzmir’de hemşeri dernekleri ziyaretleri ve adayların çalışmalarına katılan İçten, dönüşünde 29 maddelik “İzmir’den notlar” isimli açıklamalar dizisi paylaştı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’den açıklamalarda bulunan İçten İzmir’i “Dünya’nın en büyük köyü” olarak nitelendirdi. İçten, “Yağmur yağdığında şehir yağmur suları tarafından işgale uğruyor ve şehir düşüyor. Şehrin her yerinde budanmayı bekleyen ağaçlar, kesilmeyi bekleyen kocaman olmuş sararmış otlar var. Şehrin her yanında gecekondular düzensiz yapılaşmalar kötü yollar düzensiz bir çevreye sahip. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapmadığı yollara kavşaklara köprülere Atatürk resmi asarak konuyu değiştiriyor. İzmir’de eksik olmakla birlikte deniz kenarı ve ana halterler dışında bir düzenleme yok. İzmir belediyeleri, Bursa, Kayseri, Konya ve Ak belediyelerinin yaptığının 10’da birini yapsa İzmir değişir. Belediye Atatürk resimleri ile yapmadığı hizmetleri örtbas etmektedir” dedi.

AÇIK GİYİNMEK VE KAFAYI ÇEKMEK…
İçten, İzmir’in sosyolojik yapısı ve demografik durumu hakkında da analizler yaptı. İçten, “İzmir’de CHP’ye oy veren kitle, radikal militanvari davranmakta ve kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermemektedir. Belediye hizmetten ziyade kültürümüze ve değerlerimize aykırı teşkil eden sözde kültürel faaliyetler yapmaktadır. Alttan gelen gençlik, değerlerimize aykırı bir yaşam şekli ile yetişmekte ve kendi aileleri bile bu durumdan şikayetçi. CHP’li İzmirli Gençler özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek. Genelde İzmir’i ayakta tutan İzmir dışında buraya yerleşmiş Anadolu insanları. İzmir’e yerleşmiş Anadolu insanı hala değerlerimizi ve kültürümüzü korumaya çalışıyorlar kendilerini kutluyorum” açıklaması yaptı.

HAŞHAŞİLERİN BAŞKENTİ
İçten yaptığı açıklamada Kürt adaylar ve seçmenin önemine de dikkat çekti. Bu konuda da değerlendirme yapan İçten, “Doğudan gelen Kürt kardeşlerim çalışkan değerlerine sahip misafirperver ve ülkesine sahip çıkan insanlar. Allah’ın bize büyük bir nimeti olan bu şehri CHP yaşanmaz hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Diyarbakır’da İçin HDP belediyeler ne anlam ifade ediyorsa, İzmir içinde CHP aynı şeyi ifade ediyor. HDP Kürt baascısı, CHP ise Türk baascısı… Aralarında dil farkı dışında hiç bir fark yok. Kafa aynı kafa” ifadelerini kullandı. İçten ayrıca, “Haşhaşilerin başkenti İZMİR… Neden acaba ? İzmir’deki CHP’lilerin AK Parti’ye, muhafazakarlara, dindarlara farklı görüşlere ve yaşam tarzlarına hiç saygıları yok. Acilen bu şehirde yaşayan demokrat ve inançlı insanların çok çalışarak bu şehrin yönetimini ele geçirmeliler” dedi.

SOSYOLOJİK ARAŞTIRMA İSTEDİ
AK Parti’nin genel seçimlerde İzmir’den aday gösterdiği Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun İzmir için şans olduğunu belirten İçten, “İzmir AK Parti Milletvekili adayları harıl harıl çalışmakta İzmir’e katacakları çok hizmetler olacaktır. Özellikle Kürt vekil adaylardan Savcı Sayan ve Necip Nasır azimle ve büyük bir inançla çalışmaktadırlar. İzmir’de CHP teşkilatı ve belediyeler Ak Parti afişlerini toplamakla meşkul. CHP’li belediyeler yatırım yapanlara zorluk çıkarmakta ve imar düzenlemesi ruhsatlar ile ilgili zülüm etmektedir. CHP’li belediyelerin zulmünden dolayı yatırımcılar başka illeri tercih etmektedirler. Garip olan tüm bu olumsuzluklara halkın geneli katılırken CHP’den de vazgeçmemeleri sosyolojik bir araştırma konusudur” dedi.
İçten ayrıca ziyaretleri boyunca yaptığı temaslardan fotoğraflar paylaştı.

İşte İçten’in İzmir için düşünceleri

İzmir’de CHP’ye oy veren kitle, radikal militanvari davranmakta ve kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermemektedir.
CHP’li İzmirli Gençler özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek.
Genelde İzmir’i ayakta tutan İzmir dışında buraya yerleşmiş Anadolu insanları.
HDP Kürt baascısı, CHP ise Türk baascısı.
Haşhaşilerin başkenti İZMİR
İzmir’deki CHP’lilerin AK Parti’ye, muhafazakarlara, dindarlara farklı görüşlere ve yaşam tarzlarına hiç saygıları yok.
Acilen bu şehirde yaşayan demokrat ve inançlı insanların çok çalışarak bu şehrin yönetimini ele geçirmeliler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here