7 Haziran seçimlerinden önce vatandaşlara Dinç Grup adına işe alım mesajları gönderen AKP Bayraklı İlçe Teşkilatı’nın oyunu ortaya çıktı. Dinç Grup yaptığı açıklamada mesajlardan bilgisi olmadığını duyurdu

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala AKP tarafından yürütülen seçim kampanyalarında skandal üstüne skandal yaşanıyor. AKP Bayraklı İlçe teşkilatı tarafından 21 Mayıs 2015 tarihli yollanan SMS’lerde “Dinç Grup şirketine bağlı fabrikalarda ve Pınar Süt’te çalışacak bay ve bayan eleman alımı için mülakat yarın saat 13.30’da ilçe binamızda yapılacaktır” duyurusu yapıldı.
Kısa sürede sosyal medyaya düşen bu mesajlar üzerine Dinç Grup yaptığı yazılı açıklamada AKP tarafından gönderilen SMS’lerin bilgileri dışında gönderildiği duyuruldu. Dinç Grup tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Bazı siyasi parti ilçe başkanlıkları tarafından gönderilen cep telefonu mesajlarında firmamız bünyesinde hizmet verdiğimiz fabrikalara eleman istihdamı ile ilgili yazılar gönderilmiştir. Ancak mesajlarda adı geçen ilgili ilçe teşkilatı bilgimiz dışında bu mesajları atarak bizleri de güç durumda bırakmıştır. Yapılan bu hata ile Ginç Grup şirketinin bir ilgisi yoktur. Bilgimiz dışında gerçekleşen bu konu için Dinç Grup olarak özür dileriz. Saygılarımızla.”

AKP’DEN ÖZÜR MESAJI
Dinç Grup tarafından yapılan açıklama sonrası tekrar partililere SMS yollayan AKP Bayraklı İlçe Teşkilatı konuyla ilgili özür diledi. SMS’te şu ifadeler yer aldı: 21.05.2015 tarihli Dinç Grup adına iş görüşmesi için yollanan mesajda adı geçen firmanın Dinç Grud’un atılan mesaj hususunda ve içeriğinde her hangi bilgiye sahip olmadığının ve firma isminin kullanılmasının tamamen Ak Parti insan kaynaklarımızın hatası olduğunu üyelerimize duyurur ilgili kurumlardan özürlerimizin kabulünü rica ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here