Menderes Belediyesi’nin göçmenlerin oturduğu Gazipaşa Mahallesi’nde kaçak katlar için tespitlere başlaması ortamı gerdi. CHP’li Çam, AKP’li belediyenin, CHP’ye oy veren mahallelerde cadı avı başlattığını öne sürdü

7 Haziran seçimlerinin ardından İzmir’in Menderes İlçesi’nde AKP’nin düşük oy aldığı mahallelere belediye tarafından baskın yapıldığı ve çeşitli gerekçelerle vatandaşlara cezaler kesildiği iddia edildi. AKP’li Menderes Belediyesi başkanının talimatıyla zabıtaların ilçede CHP’ye oy veren vatandaşların evlerinin fotoğraflarını çektiği ve çeşitli bahanelerle cezalar yazıldığı iddiası üzerine CHP İzmir milletvekili Musa Çam açıklama yaptı.

KİMSE SAHİPSİZ DEĞİL

Menderes Gazipaşa mahallesindeki vatandaşların şikayetiyle konunun ortaya çıktığını söyleyen Çam, “AKP’li belediye başkanı Bülent Soylu, yerel seçimlerde göreve gelir gelmez işçi kıyımına girişmiş, onlarca işçiyi işten çıkartmış, birçok insanı işinden ve ekmeğinden etmiştir. 7 Haziran seçimlerine gidilirken, belediye personeline baskı yaparak, attıkları oyların fotoğraflarını çekip getirmelerini istemiş, esnafı ceza yazma tehdidiyle sindirmeye ve AKP’ye oy vermeleri için zorlamaya çalışmıştır. Son olarak Menderes’te, 7 Haziran seçimlerinde CHP’ye oy vererek ilçede partimizi yeniden birinci parti konumuna yükselten vatandaşlarımıza karşı adeta bir cadı avı başlatmıştır. Gazipaşa mahallesinde oturan ve partimize oy veren vatandaşlarımızın mahallesine baskınlar düzenleyerek alenen belediye zabıtaları tarafından fotoğraflanmaya ve çeşitli bahanelerle cezalar kesilmeye başlamış, vatandaşa evlerini yıkacakları tehditlerinde bulunmuşlardır. Mahalle halkının bizlere haber vermesi ve isyan edip sokağa dökülmesiyle olaydan haberdar olduk. Vatandaşlarımıza destek olması için CHP İlçe Başkanlığımızdan bir heyet, mahalleye gitmiş olay hakkında ayrıntılı bilgi almıştır. Kimse vatandaşı sahipsiz sanmasın. Olayı çok yakından takip ediyoruz, konuyla özel olarak ilgileneceğim ve her zaman halkımızdan yana tavır koymaya devam edeceğim” dedi.

Gazipaşa Mahallesi’ndeki evlerin çoğunluğunun üçüncü katları sonradan çıktığı ve kaçak olduğu, daha önce de mülk sahiplerine çeşitli cezalar kesildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here