İzmir’de oylarını 10 puan gerileten partide hezimetin faturası çıkarılıyor. AKP eski İzmir Milletvekili Aydın Şengül’e yakınlığı ile bilinen Büyükşehir ve Bayraklı Belediyesi AKP Meclis Üyesi Kemal Büyükkesim, twitter paylaşımlarıyla AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ı hedef alarak sert sözlerle eleştirdi.

Büyükkesim, Dağ’ın İzmir’in patronluğuna soyunduğunu, dün ‘abi’ dediklerine bugün tepeden baktığını öne sürerek, şu paylaşımlarda bulundu:

“Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nda seçim öncesi yeniden yapılanma olmuş, tecrübeli ekipler dışlanmış, yetersiz bir kadro kurulmuştur. Aday tespitlerinde büyük hatalar yapılmıştır. Teşkilattan gelen isimler dışlanmış, listelerde seçilemeyecek yerlere konulmuştur. Siyaseten bitmiş, siyasi mevta durumundaki pörsümüş siyasetçiler birileri tarafından parlatılmış, listeye sokulmuştur. Kendisini İzmir’in patronluğuna adayan (İzmir’in genç siyasetçisi olarak tanıtan) bir milletvekili kendi bekası uğruna partiyi dinamitlemiştir. O sayın milletvekili ki, benim gibi 13 yıldır aralıksız hizmet ve emek veren bir partiliyi seçim çalışmalarında ötelemeye çalışmıştır. Partinin bir tane daha fazla oya ihtiyacı varken kibire kapılan sayın milletvekili teşkilatı darmadağın etmiştir. ‘Gençliğin temsilcisiyim, İzmir’in yetiştirdiği siyasetçiyim’ demekle olmuyor. Mütevazi olacaksın, abi- kardeş bileceksin. Sayın vekil! Düne kadar ‘abi’ dediklerine şimdi tepeden bakıp, siyasi patron olma hesabıyla kibirde boğuluyorsan sen suçlusun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here